Glas Javnosti

PESKOV: Izbori u Rumuniji su bili čudni

Svet
Autor: Glas javnosti

Predsednički izbori u Rumuniji bili su, najblaže rečeno, „čudni“, jer nije bilo dozvoljeno svim kandidatima da se kandiduju, izjavio je portparol Kremlja Dmitrij Peskov novinarima.

„Znamo priču o kandidatu koji je imao najbolje šanse. Bez ikakvog opravdanja, (on) je jednostavno nasilno uklonjen iz trke. U odsustvu takvog favorita, pobedio je onaj koji je pobedio“, dodao je predstavnik Kremlja.

On je napomenuo da je to „činjenično stanje“.
Peskov je na pitanje da prokomentariše informacije da se Francuska mešala u tok izbora u Rumuniji odgovorio:

„To što se evropske zemlje Francuska, Nemačka, Velika Britanija mešaju u unutrašnja pitanja drugih zemalja, nije novost. To su samo fragmenti koji isplivaju. Verujte, takvih detalja je mnogo više, nego što možete da zamislite“, istakao je on.

Prethodno, suosnivač Telegrama Pavel Durov izjavio je da je rukovodilac Glavne obaveštajne uprave Francuske Nikola Lerner tražio od njega ovog proleća da ućutka kanale rumunskih konzervativaca uoči predsedničkih izbora u Rumuniji. Durov je dodao da je to odbio. Ministarstvo spoljnih poslova Francuske demantovalo je ove navode.

U Rumuniji je u nedelju održan drugi krug predsedničkih izbora. Nakon što je prebrojano 100% glasova, podaci Centralne izborne komisije pokazali su da je gradonačelnik Bukurešta Nikušor Dan osvojio 53,6% glasova, dok je lider nacionalističke stranke Savez za ujedinjenje Rumuna (AUR), Đorđe Simion, osvojio 46,4%. Simion je priznao poraz.

Glas javnosti /S04S 

Pratite nas na našoj Facebook i Instagram stranici, ali i na X nalogu.

BONUS VIDEO


SKINI APLIKACIJU

glas javnosti android
glas javnosti IOS


POVEZANE VESTI




KOMENTAR