Glas Javnosti

OPASNO: Ukrajina koristi žitnice za skrivanje oružja, Rusija će UNIŠTITI skladišta

Svet
Autor: Glas javnosti

Rusija će uništiti skladišta žita i lučku infrastrukturu Ukrajine ako se tamo nalaze vojna oprema i municija, izjavio je danas stalni predstavnik Rusije u Ujedinjenim nacijama Vasilij Nebenzja na sednici Saveta bezbednosti.

"Ako Ukrajina koristi žitnice i lučku infrastrukturu za skladištenje municije i zapadne vojne opreme, to znači da će ta skladišta biti uništena", rekao je Nebenzja.

On je napomenuo da ako kijevski režim koncentriše vojno osoblje na određenom mestu, ono postaje legitimna meta za napad, "uključujući i sa stanovišta međunarodnog humanitarnog prava", prenose "RIA Novosti".



Istakao je i da je postavljanje teške opreme i sistema protivvazdušne odbrane u stambenim područjima grubo kršenje međunarodnog humanitarnog prava i da dovodi do tragedija.

"Ponovo naglašavamo da Rusija ne gađa civilne ciljeve i ne gađa civile. Naše visokoprecizno oružje se koristi isključivo za uništavanje vojnog potencijala režima (ukrajinskog predsednika Vladimira) Zelenskog", rekao je Nebenzja.

Glas javnosti/Raša tudej Balkan

Pratite nas na našoj Facebook i Instagram stranici, ali i na X nalogu.

BONUS VIDEO


SKINI APLIKACIJU

glas javnosti android
glas javnosti IOS


POVEZANE VESTI




KOMENTAR