Glas Javnosti

Drama u Njujorku: Avion prilikom sletanja udario krilom u pistu

Svet
Autor: Glas javnosti

Avion Delta Airlinesa udario je krilom u pistu na aerodromu Džon F. Kenedi LaGvardija u Njujorku tokom nestabilnog sletanja u nedelju uveče.

U pitanju je let iz Džeksonvila na Floridi, koji je bio pun putnika, a incident se dogodio prilikom sletanja u Njujork. Navodno, pilot je pokušao da napravi zaokret nakon "nestabilnog prilaza" oko 22:10 časova, prema Federalnoj upravi za avijaciju.


Manevar, koji je izveden, smatra se rutinskim i predstavlja situaciju kada pilot pauzira sletanje i povlači avion nazad na visinu i konfiguraciju pogodnu za drugo sletanje.

Međutim, prilikom ovog manevra, levo krilo aviona udarilo je u pistu. Svih 80 ljudi u avionu bezbedno se iskrcalo iz aviona, koji je ostao na zemlji do juče.

"Posada Endeavour Air-a pratila je utvrđene procedure kako bi bezbedno izvršila sletanje u Njujork-LaGuardija. Avion je bezbedno sleteo i nastavio do kapije dolaska. Izvinjavamo se našim klijentima",  napisali su iz kompanije Delta Airlines u saopštenju.

Letom je upravljao Endeavour Air, isti regionalni prevoznik koji je učestvovao u letu za Toronto koji se zapalio i prevrnuo dok je pokušavao da sleti prošlog meseca.



FAA je saopštila da će pokrenuti istragu.




Glas Javnosti/ T02S

Pratite nas na našoj Facebook i Instagram stranici, ali i na X nalogu.

BONUS VIDEO


SKINI APLIKACIJU

glas javnosti android
glas javnosti IOS


POVEZANE VESTI




KOMENTAR