Glas Javnosti

Vučić iz Moskve o zahtevu studenata za izbore: „Neće još dugo čekati, biće kad ih raspiše nenadležna predmetna institucija"

Politika
Autor: Glas javnosti

Predsednik Srbije Aleksandar Vučić rekao je u Moskvi da se na vanredne parlamentarne izbore u Srbiji koje zahtevaju studenti neće još dugo čekati, ali da će se izbori održati onda kad "nenadležna predmetna institucija to bude potpisala".

„Nudio sam izbore mislim 11. decembra, izvinite ako sam pogrešio u dan ili dva. Tada sam rekao ‘imali ste četiri zahteva’, oni su rekli ‘mi se ne bavimo politikom’. Onda smo izašli i rekli – ovo je ono što mi imamo, ispunili zahteve, pokazali poštovanje. Oni su mislili da su dovoljno silni i će nekakvom prisilom da dobiju vlast, praveći se naivni i blesavi da to ne žele“, rekao je Vučić za RTS i istakao da više nemamo veliku političku krizu, te da je ona bila nametnuta i plaćana spolja.

Predsednik je naveo i da su „izbori bili izdaja pre tri meseca“, a da su se „sad setili da pretvore državne fakultete u partijska sedišta“.

„Sad hoće da pretvore državne fakultete u partijska sedišta, opštinske odbore i da se onda bavimo politikom. Oprostite, to je čisti kriminal po Ustavu i zakonima ove zemlje i nije slučajno da je dekan Pravnog fakulteta podneo ostavku, jer je znao da će biti odgovoran za taj kriminal“, rekao je Vučić.


Glas javnosti/N07S

Pratite nas na našoj Facebook i Instagram stranici, ali i na X nalogu.

BONUS VIDEO


SKINI APLIKACIJU

glas javnosti android
glas javnosti IOS


POVEZANE VESTI




KOMENTAR