Zbog problema nastalih u primeni rečnika, gramatike i pravopisa srpskog jezika i „rodno osetljivog jezika“, za koji ne postoje rečnik, gramatika i pravopis – Poslanička grupa zatražila je od Vlade da joj dostavi akte i ukaže na osnov po kome je u Srbiju, pod pretnjom kažnjavanja, uvela nejasne i nepoznate dženderske pojmove: gender identities/rodni identiteti; gender/rodno osetljiv jezik; gender/rodno senzitivan jezik; gender/rodna ravnopravnost itd, navodi se u saopštenju pokreta Mi - snaga naroda.
Umesto očekivanih odgovora, Vlada je donela Rešenje kojim je odbacila takav zahtev, pa je, kako se objašnjava, poslanička grupa podnela tužbu protiv Vlade i od suda zatražila da prinudi Vladu da ispuni zahteve poslaničke grupe.
– Iz istih razloga, posebno zbog stvorenog haosa u obrazovanju i informisanju, 29. maja 2024. godine, poslanička grupa zatražila je od Narodne skupštine da sporni Zakon o rodnoj ravnopravnosti stavi van snage. Dana 31. maja 2024. godine, po dobijanju tog predloga, Skupština je isti prosledila Vladi sa molbom da ga razmotri i da svoje mišljenje dostavi Narodnoj skupštini, stoji u saopštenju.
Odmah po dobijanju tog dopisa, Vlada se obratila Ministarstvu za ljudska i manjinska prava i društveni dijalog navodeći: „U prilogu se dostavlja, radi pripreme Predloga mišljenja Vlade, Predlog zakona o stavljanju van snage Zakona o rodnoj ravnopravnosti, koji su Narodnoj skupštini podneli narodni poslanici Nestorović Branimir, Lukić Branko, Pavić Aleksandar i Antonijević Borislav, a koji je Narodna skupština dostavila Vladi dopisom 03 Broj 011-1362/24 od 30. maja 2024. godine. Napominjemo da je o pripremljenom Predlogu mišljenja Vlade potrebno pribaviti i Generalnom sekretarijatu Vlade dostaviti mišljenje Republičkog sekretarijata za zakonodavstvo“ – saopšteno je iz pokreta Mi - snaga naroda prof. dr Branimir Nestorović.
Glas javnosti