Glas Javnosti

Izašli iz kola i tukli građane u Novom Sadu: Privedeni batinaši iz "poršea", među njima i policajac (VIDEO)

Politika
Autor: Glas javnosti

Privedena su četvorica koja su tukla građane kod Futoške pijace prilikom odavanja pošte nastradalima u padu nadstrešnice na Železničkoj stanici.

Privedeni su O.S. (28), S.K. (27), A.K. (31) i N.N. (29), saopštio je MUP.
 
"Danas" piše da je N.N. policajac zaposlen u policijskoj stanici u Zemunu, koji nije bio na dužnosti.
 


Sumnja se da su oni najpre vozilom udarili jednog građanina, te da su zatim tukli njega i još jednog Novosađanina, navodi policija.
 
Uhapšeni se terete za krivično delo nasilničko ponašanje na javnom skupu. Određeno im je zadržavanje do 48 sati i biće privedeni, uz krivičlnu prijavu, višem javnom tužiocu u Novom Sadu.
 
Povrede su za sada konstatovane kod dvoje građana, ali ima još građana koji čekaju pregled u Kliničkom centru Vojvodine. Incident kod Futoške pijace započeo je tako što su muškarci koji su prvo automobilom naleteli na jednog građanina, zaustavili automobil par metara dalje, pa se vratili da tuku građane.

Kako se može zaključiti iz videa, oni su, nakon što su zaustavili "porše" dotrčali do mase i krenuli da udaraju ljude koji su odavali počast žrtvama pada nadstrešnice.


Nasilnici sa Futoške tvrde da su "išli na ručak" i da su "branili drugara"


Na društvenim mrežama pojavila se službena beleška jednog od osumnjičenih za nasilničko ponašanje kod Futoške pijace.
Kako se navodi, osumnjičeni A.K. pre incidenta se nalazio u kolima marke "maserati" sa prijateljem S.K. koji je vozio automobil, dok su iza njih u "poršeu" bili S.S. i N.N.
 
Oni su zastali kod Futoške pijace i čekali njih dvojicu da stignu kako bi sa dva automobila otišli na ručak.
U jednom momentu je vozač "maseratija" primetio "kako im je drugar N.N. na podu i kako ga više osoba udara rukama i nogama po glavi i telu".
 
"Njih dvojicu u kolima smo videli poslednje da rade polukružno kod Futoške pijace. S.K. i ja smo nakon toga izašli iz auta i potrčali do njih kako bismo ih izvukli i krenuli smo da ih razdvajamo, dok su nas drugi udarali rukama i nogama. Njih je bilo oko 10 lica", navodi osumnjičeni.

Kako kaže, "uspeli su da ih razdvoje i izvuku drugare iz mase i bežali su ka kolima jer su isti trčali za njima da ih prebiju i povrede".
 
Ipak, ono što se vidi na snimcima na društvenim mrežama pokazuje drugačije sliku. Najpre, vozač "poršea" je oborio jednog od građana koji je učestvovao u akciji 15 minuta tišine i koji nije dozvoljavao automobilu da prođe kroz raskrsnicu.
 
Nakon toga, snimci pokazuju da je jedan od uhapšenih trčao ka okupljenima i udario jednog od njih. Nakon što je osumnjičeni napao jednog od okupljenih, drugi građani su uleteli i počela je tuča. 
 
Glas javnosti/021.rs

Pratite nas na našoj Facebook i Instagram stranici, ali i na X nalogu.

BONUS VIDEO


SKINI APLIKACIJU

glas javnosti android
glas javnosti IOS


POVEZANE VESTI




KOMENTAR