Dijana Hrka koja štrajkuje glađu već 13 dana ispred Narodne skupštine, obratila se večeras kratko okupljenima nakon povratka iz bolnice gde joj je pružena medicinska pomoć i gde je primila infuziju.
Dijana Hrka obratila se okupljenim novinarima. Ona je upitala kako je moguće da nijedna institucija ne reaguje i dodala kako te iste institucije ne rade svoj posao. pic.twitter.com/fTWt1sMvE0
— TV N1 Beograd (@n1srbija) November 14, 2025
„Nijedna institucija što se tiče mene, nije počela da radi svoj posao. Ja mogu zaista da umrem, a institucije neće krenuti da rade svoj posao.Da krenemo od nadstrešnice. Ja sam ovde prvenstveno zbog toga. Ja neću svoje dete izneveriti. Meni treba pravda i istina. Mislim da je tužilaštvo i slepo i gluvo i slepo i gluvo, za sve nas. Ne samo na mene. Ne znam šta bih vam rekla. Vidite i sami kakva je situacija. Njih je baš briga. Njih uopšte ne interesuje šta se ovde dešava, njih interesuje šta se dešava preko puta. Vidite kakav su sad agregat dobili za grejanje, a ja nemam čak ni vodu. Toi Toi kada su tražili za mene, nisu dozvolili. Mi ovde nemamo ni struju, nemamo ništa, oni dole imaju sve, mi smo dve Srbije. Kaže neko da treba sa predsednikom da razgovaram. Ne treba ja sa njim ništa da razgovaram. Neka on ostane sa svojim batinašima i kriminalcima, ja ću ostati ovde, gde sam“, rekla je večeras Dijana Hrka.
Na pitanje da li očekuje pomoć studenata i građana pošto su je institucije izneverile, Hrka je odgovorila:
„Ja ne mogu da utičem ni na koga. Bilo bi ružno bilo šta da kažem ovom narodu koji je uz mene. Ako narod misli da nešto treba da uradi to je na niima. Ja neću da apelujem. Ja sam u ovo ušla sama. Nemam odgovor na to pitanje“, rekla je Dijana Hrka.
Glas javnosti/N01S