Glas Javnosti

Dačić: Policajci koji su pretukli lekara suspendovani, Peconija policija obezbeđuje od 2017. godine

Politika
Autor: Glas javnosti

Ministar unutrašnjih poslova Ivica Dačić izjavio je da su policajci iz Peconijevog službenog obezbeđenja koji su pretukli novosadskog doktora suspendovani.

On je istakao da je u ovom slučaju sve urađeno po zakonu, ali je i otkrio da Peconi ima policijsko obezbeđenje još od 2017. godine.

„Peconi ima obezbedjenje od 15. decembra 2017. godine, a policajci su predati tužilastvu 19. novembra uz krivičnu prijavu. Odmah su suspendovani, oduzeto im je oružje i službena legitimacija. Bio je i peti doveden, ali je tužilac utvrdio da on nije učestvovao u incidentu. Nema tu nikakvog zataškavanja, oni se terete za nanošenje teških telesnih povreda“, kaže Dačić za Danas.

Ministar policije je ovom izjavom javnosti otkrio da je u prebijanju novosadskog anesteziologa učestvovalo četvoro policiajaca, a ne troje kako smo napisali u tekstu o ovom incidentu.

Podsetimo, juče je objavljeno da su pripadnici Jedinice za zaštitu određenih objekata i ličnosti (JZO) brutalno pretukli novosadskog anesteziologa Nikolu Radića.

Incident se dogodio 3. novembra ispred jednog novosadskog restorana u Kosovskoj ulici, u kome se nalazio kontroverzni biznismen Predrag Ranković Peconi, koji je došao upratnji policijskih službenika iz JZO koji ga obezbeđuju.

Četvorica policajaca su stajala ispred restorana kada je dr Radić prolazio tuda, a do svađe je došlo, jer su policajci nepropisno parkirali službeni civilni auto i preprečili prolaz pešacima.

Izrevoltiran, Radić je preskočio automobil, nakon čega su ga policajci butalno pretukli, a doktoru su tek sutradan konstatovane teške telesne povrede u vidu kontuzija stomaka, grudi i loma leve podlaktice. Radiću je polomnjeno i više rebara sa jedne i druge strane grudnog koša.

Osnovno javno tužilaštvo u Novom Sadu je policajce saslušalo tek 19. novembra, 16 dana od incidenta. Njima je napisana krivična prijava za nanošenje teških telesnih povreda i određen im je kućni pritvor, a od ministra Dačića smo saznali da je četvorica policajaca suspendovano zbog ovog incidenta.

Glas javnosti/D01S

Pratite nas na našoj Facebook i Instagram stranici, ali i na X nalogu.

BONUS VIDEO


SKINI APLIKACIJU

glas javnosti android
glas javnosti IOS


POVEZANE VESTI




KOMENTAR




od radikal u 14.12.2024 13:33:09 h
     0 
Zašto Peconi ima policijsku zaštitu? Da li zbog toga što je vlasnik režimskog medija
od Verica u 14.12.2024 16:19:11 h
     0 
Ali ni u ovom tekstu ne dobismo odgovor zasto policija obezbedjuje Peconija Zasto policija a ne privatno obazbedjenje