Glas Javnosti

NAČISTO IZGUBILI KOMPAS! U "skupštini" donose lažne deklaracije PROTIV SRBA

Društvo
Autor: Glas javnosti

Tzv. "skupština Kosova" na današnjoj sednici, među 11 tačaka dnevnog reda, razmatraće i Nacrt rezolucije o osudi genocida u Srebrenici, u kojoj se oštro osuđuje navodni genocid u Srebrenici, saoseća i iskazuje duboka tuga zbog nevinih žrtava.

Lažni parlament na Kosovu i Metohiji će, ukoliko bude usvojio ovaj tekst, najoštrije osuditi "svaku tendenciju namernog i javnog negiranja genocida u Srebrenici s ciljem ocrnjavanja žrtava i prekrivanja motiva počinjenih zločina", prenosi Kossev. Mediji na Kosovu i Metohiji su objavili  tekst rezolucije na srpskom i albanskom jeziku, koji se poziva na više međunarodnih dokumenata i rezolucija o ljudskim pravima, te onim o Srebrenici, među kojima je i Rezolucija tzv. "kosovske skupštine" doneta na današnji dan 2005. godine.

U dokumentu se ističe da je "posle nasilne okupacije Srebrenice koja je bila zaštićeno područje UN, od oružanih snaga bosanskih Srba, potpomognutih i podržanih od tadašnjeg režima Republike Srbije, 11. jula 1995. godine, na planirani način, ubijeno preko 8.000 Bošnjaka, silovan veliki broj žena, prisilno proterano preko 25.000 starijih osoba, žena i dece“. Već po samom tekstu se vidi da je tendenciozno pisan, a sa namerom da pomogne lažnom narativu o događajima u Srebrenici.

Ukoliko se radi o verodostojnom nacrtu i ukoliko ga danas bude usvojila lažna skupština, ona će u tom slučaju konstatovati i prihvatiti da su, "posle okupacije Srebrenice od vojnih snaga VRS, nekoliko dana vršeni masakri u Srebrenici i okolini, ubijajući, masakrirajući preko 8.000 dece, odraslih muškaraca i maloletnika“.

U zaključcima će se tzv. kosovska vlada i druge institucije pozvati da odaju počast žrtvama Srebrenice, a podseća se da je i evropski parlament 11. jul proglasio Danom sećanja na genocid u Srebrenici. 

Da je tzv. "skupština" predvođena od strane šiptarskih terorista iz OVK vidi se i po tome što je lažna rezolucija napisana veoma nepismeno. Lažna država, lažna rezolucija, jedino što im je pravo je mržnja prema Srbima.

(Glas javnosti)

Pratite nas na našoj Facebook i Instagram stranici, ali i na X nalogu.

SKINI APLIKACIJU

glas javnosti android
glas javnosti IOS


POVEZANE VESTI




KOMENTAR