Zaposleni u beogradskoj OŠ „Ivo Andrić“ stupili su danas u jednodnevni štrajk po zakonu, a namera im je da iskažu nezadovoljstvo zbog situacije u kojoj se nalazi škola nakon smene direktorke Dragane Dejanović Kovačević.
U ovu školu je posle neuspelog pokušaja da bude za v.d. direktora postavljen Tihomir Kostadinović, koji je vrlo brzo po imenovanju dao ostavku, stigla nova v.d. direktorka Danijela Čolović, i to sa mesta prosvetne savetnice u Školskoj upravi Beograd.
Došla je da sredi situaciju u školi. Stručna, profesionalna i odgovorna uradila je sve, samo nije sredila situaciju. U školi apsolutno ništa ne funkcioniše, a o tome svedoče, ne samo zaposleni, već i deca i roditelji. Svi se obraćamo svima, ali niko sluha nema“, naveli su zaposleni u ovoj beogradskoj osmoletki u najavi štrajka.
Istakli i da su štrajk najavili deset dana ranije u skladu sa zakonom, da bi dali do znanja da se ne slažu sa smenom Dragane Dejanović Kovačević.
U jednodnevnom štrajku je većina nastavnika, a njih je jutros dočekao mejl v. d. direktorke u kome ih podseća da imaju pravo da štrajkuju u skladu sa zakonom, da su dužni da obezbede minimum procesa rada i da je neophodno da se obezbedni bezbednost učenika tokom svih 45 minuta časa, kao i u periodima između odmora.
Oni su uzvratili da je za bezbednost odgovorna uprava škole.
Kažu i da su držali prvi čas pola sata, pa 15 minuta stajali sa decom u holu, apotom su časovi trajali po 30 minuta.Njihov zahtev je nepromenje, pošto prosvetna vlast neće pristati da u ovom periodu na čelo škole vrati Draganu Dejanović Kovačević, traže da direktor bude imenovan iz redova zaposlenih u OŠ „Ivo Andrić“.
Andrićevci najavljuju da će se danas ponovo dopisom obratiti Školskoj upravi Beograd i Ministarstvu prosvete i taj zahtev ponoviti, a ukoliko ne bude odgovora jedna od opcija koju će razmatrati je i ulazak u zakonski štrajk koji će trajati duže.
Glas javnosti/ D01S