Sada oni širom sveta stavljaju tačku na praksu koja u poslovnom svetu postoji decenijama, i to ne iz hira, već jer smatraju da joj tu više nije mesto.
Godišnje ocenjivanje po kompetencijama je nešto što se praktikuje u gotovo svim velikim kompanijama, međutim, mladima se ova tradicija nikako ne dopada. Oni smatraju da je ovakav metod davanja povratnih informacija zaposlenima zastareo i da je vreme da se u radno okruženje unesu novine koje će sami implementirati, na ovaj ili onaj način.
Starije generacije su uvek sa nestrpljenjem iščekivale to godišnje ocenjivanje njihovog performansa na poslu, milenijalci su ovu praksu tolerisali, ali nije da su njome bili oduševljeni, dok su zumeri (rođeni između 1997. i 2012. godine) otišli korak dalje i praktično potpuno bojkotovali ideju koju je rukovodstvo negovalo decenijama.
Pripadnici generacije Zed, koji su poznati po totalno drugačijem pristupu poslu, u ovoj tradiciji ne vide ništa dobro i radije biraju da dobijaju redovno povratne informacije od svojih nadređenih kako bi unapredili svoje veštine, nego da čekaju taj jedan dan u godini kada će dobiti ocenu za nešto što su radili tokom poslednjih 365 dana.
Oni koji na poslu ne dobijaju redovan "fidbek" češće pokazuju znakove burnauta, odnosno izgaranja, zbog čega odlučuju čak i da napuste kompaniju. Među poslednjim trendovima koje su oni pokrenuli jeste i "osvetničko davanje otkaza" poslodavcu, koje nesumnjivo izaziva haos u poslovnom svetu.
Ovaj trend podrazumeva namerno napuštanje posla u najgorem mogućem trenutku i ostavljanje poslodavca na cedilu - u sezoni godišnjih odmora, kada je i ovako manjak zaposlenih, u vreme obračuna PDV-a i izrade završnih računa, kada je obim posla neuporedivo veći, pa čak i u vreme seznoskog gripa, kada je veliki broj zaposlenih na bolovanju i slično, piše Njujork Post.
Glas javnosti / R02S