Glas Javnosti

NOVA DIMENZIJA KIČA: Umesto gipsanih LAVOVA I ORLOVA, osvanuo 'TADŽ-MAHAL' na višespratnici (FOTO)

Društvo
Autor: Glas javnosti

Ne postoji mesto na ovom svetu gde se na nekoj od fasada ili ograda oko njih neće naći "umetničko delo" u vidu gipsanih figura, najčešće lavova i orlova, ali primerak koji je osvanuo na višespratnici je nešto novo u rangu kiča.

Kada je u pitanju uređivanje i dekoracija kuće, pogotovo onog dela koji je s ulice vidljiv radoznalim prolaznicima, do sada smo se nagledali svega i svačega počevši od kuće u Bosni koju je vlasnik ukrasio zaštitinim znakom Luj Vitona do dvospratnice u Lajkovcu takođe u stilu poznatog svetskog brenda.

Ipak, kod nas su od '90-ih ubedljivo najpopularnije statue gipsanih lavova ispred kapija, ali sada se na društvenoj mreži "Tviter" pojavio novi hit!

Društvenim mrežama kruži fotografija zgrade na kojoj je jedan od stanara ukrasio terasu u istočnjačkom stilu.

"Komšija tajkun", "Iseliti ga pod hitno", "Neki sultan, Muarem li je?", "Tadž-mahal na trećem, "Komšija od sultana", samo su neki od komentara na ovaj do sada neviđeni arhitektonski poduhvat.

(Glas javnosti)

Pratite nas na našoj Facebook i Instagram stranici, ali i na X nalogu.

SKINI APLIKACIJU

glas javnosti android
glas javnosti IOS


POVEZANE VESTI




KOMENTAR