Načelnik Gradske uprave Džemil Divanefendić rekao je da je izjava o jednostranom raskidu ugovora „Insajder timu“ poslata 28. jula, a da je odluka o tome doneta ranije.
„Odluka o jednostranom raskidu ugovora doneta je usled prestanka potrebe za dodatnim oglašavanjem i smanjenjem budžeta za te svrhe u ovoj godini“, poručio je Divanefendić.
On je dodao da je od trenutka zaključivanja ugovora do raskida, lokalna samouprava u Informeru objavila dva oglasa koja su plaćena 26.000 dinara, sa porezom na dodatu vrednost.
Odluka lokalne samouprave da, nakon sprovedenog tendera, oglase i obaveštenja objavljuje u Informeru izazvala je negodovanje javnosti koja je, prvo, tražila da se ugovor ne potpiše, a potom i da se on raskine.
“Nismo ostali imuni na te kritike, ali smo i pre njih bili svesni i dobro smo znali da izveštavanje Informera nije u duhu odnosa koji vladaju u našem gradu i koje mi gajimo. Međutim, morali smo da poštujemo zakon i obaveze objavljivanja oglasa u dnevnoj štampi“, kazao je Divanefendić.
Ugovor Gradske uprave i „Insajder tima“ zaključen je 6. juna, sa rokom trajanja od 12 meseci i uz maksimalnu ugovorenu vrednost od milion i po dinara sa porezom.
Glas javnosti/D01S