Da sam dobila tražene informacije, koje su mi bile potrebne kao dokazi u sudskom postupku, ne bi bilo žalbi, niti plaćanja advokatskih troškova, a što je u skladu sa Zakonom. Zakon je kršio onaj ko nije postupao po njemu, a da je sankcionisan od strane Poverenika ( novčana kazna i predlog za pokretanje prekršajnog postupka) do ovoga ne bi došlo, kaže za Rešetku Elizabeta Stojković iz Vlasotinca, jedna od onih građana koje je poverenik za informacije od javnog značaja i zaštitu podataka o ličnosti Milan Marinović javno prozvao kako na „nečastan“ način preko stotine napisanih žalbi od države naplaćuju milione.
Kako dodaje, ovakvom objavom je Marinović preko medija dao “ideju advokatima da zatrpaju Poverenika još više”.
„Zahteve za informacijama sam isključivo upućivala Opštini Vlasotince, možda samo nekolicinu drugim organima, a takođe radi dokaza pred sudom.Poverenik na žalbe nije odgovarao nekad i po 2. godine, a na moje zahteve da novčano kažnjava i podnosi predloge za pokretanje prekršajnih postupaka nije reagovao. Da je Služba poverenika radila svoj posao, nakon prve podnete žalbe za nedobijanje informacija bi bio kažnjen organ vlasti ili podnet predlog za pokretanje postupka i ne bi došlo do gomilanja žalbi, niti do isisavanja novca iz budžeta. Zlonamerno sam stavljena u koš sa licima koja su slala zahteve brojnim organima po Srbiji, nisam slala ni osnovnim školama, ni mesnim zajednicama, a ni drugim organima koji su navedeni, nisam podnosila besmislene zahteve, nisam izbegavala nikad prijem istih, čak sam negodovala što mi odgovore na zahteve šalju preporučenom poštom ili postexpresom i to dnevno po 10-tak pojedinačnih koverti ( čime su dodatno isisavana novčana sredstva iz budžeta), i ako sam zapošljena u Opštini Vlasotince i u istoj postoje zaposleni koji obavljaju poslove dostavljača i za to primaju zaradu iz budžeta“, kaže ona.
Kako dodaje, i organu vlasti, Opštini Vlasotince, je odgovaralo da uposli dva ovlašćena lica, od kojih jedno čak i nema pravničko obrazovanje i da im iz bužeta na ime prekovremenog rada isplaćuje dodatnu zaradu i to za dnevno obrađenih 1 do 2 zahteva.
„Ovlašćeno lice Irena Cvetković za januar i februar 2023. godine, na ime prekovremenog rada ostvarila dodatnu neto zaradu od preko 30.000,00 dinara, a za navedeni period ne samo da nije ostala da radi prekovremeno, već je redovno izilazila pre završetka radnog vremena – pre 15h, što se vidi iz elektronskog listinga. I to isto lice je samostalno odličilo da odgovore na tražene zahteve šalje preko pošte ili postexpresom, i ako postoje lica u Opštini Vlasotince, koji primaju zaradu za dostavu. I da nisam tražila informaciju o njenim prihodima i prekovremenom radu, nastavila bi i do dan-danas da dobija iz budžeta dodatni novac za prekovremeni rad, iako joj je uzgred od januara tekuće godine, priznata visoka stručna sprema i drastično povećan koeficijent, i ako je zasnovala radni odnos sa višom školom. E o takvim stvarima treba da izveštava REŠETKA i da objavljuje pravosnažne presude za mobing i isisavanje pare iz budžeta za sudske postupke, jer nadređeni zlostavljaju zapošljene i ne snose nikakvu odgovornost, a njihovi nadređeni ne pokreću disciplinski postupak protiv istih da iz svog džepa nadoknade štetu koju su pričinili opštini, i o svim drugim nezakonitim radnjama i kršenja Zakona“, ističe ova opštinska službenica.
Kako dodaje, za sve navedeno imam crno na belo, kao i pravosnažne presude za mobing u njenu korist.
„Nečasni su oni koji krše zakon, a ne oni koji rade po Zakonu“, zaključuje ona, piše Rešetka.