Nije mogao da izdrži osionost i bahatost nekoliko dečaka koji su se iživljavali na slabijima te je 10. maja 2011. godine skočio sa zgrade u kojoj je živeo.
Na Dan prevencije vršnjačkog nasilja njegova mama Dragana je podsetila na društvenim mrežama da društvo mora "da ustane na noge" kako se to više nikome ne bi dogodilo.
-Nasilje je oblik agresije gde postoji neravnoteža moći osobe koja vrši nasilje nad osobom koja je žrtva. Posledice su fizičke traume, ozbiljni emocionalni problemi, uključujući anksioznost, nisko samopoštovanje i depresija. Danas je Nacionalni dan prevencije vršnjačkog nasilja - navela je Aleksina mama.
Nasilje je oblik agresije gde postoji neravnoteža moći osobe koja vrši nasilje nad osobom koja je žrtva. Posledice su fizičke traume, ozbiljni emocionalni problemi, uključujući anksioznost nisko samopoštovanje i depresija. Danas je Nacionalni dan prevencije vršnjačkog nasilja. pic.twitter.com/qiwmjHW3RJ
— Dragana Janković (@GagaAleksina) February 24, 2021
Donošenje Aleksinog zakona koji bi sprečio vršnjačko nasilje još nije doneseno u Srbiji, a nesumnjivo da je neophodno jer nakon deset godina od tragedije ne može se reći da je borba napredovala.
Još pre četiri godine mediji su navodili da je poznato je ko su krivci za smrt Alekse Jankovića (14), ali da se oni neće naći pred licem pravde, jer je slučaj zastareo. Aleksini roditelji se bore da utvrde odgovorne za vršenje i zataškavanje vršnjačkog nasilja koje je njihov sin trpeo i zbog kog je na kraju izvršio samoubistvo.
(Glas javnosti)