Glas Javnosti

PESMA ZA DEČAKA KOG JE BAHATI VOZAČ UBIO NA KARABURMI: 'Sa neba ja vas gledam, zbog mene tu ste sada'!

Hronika
Autor: Glas javnosti

Stefan B. (10) preminuo je nakon stravične saobraćajne nesreće, koja se desila 18. jula u Ulici Marijane Gregoran.

Dečaku, čiji je život ugašen tek što je počeo, jedna baka sa Karaburme napisala je pesmu koja izražava tugu zbog gubitka mališana.

"Samo sam krenuo kući 

a on mi krila slomi. 
Borio sam se za život
a bio sam u komi. 
 
Probudio se nisam, 
sada spavam na nebu. 
Brata mi čuvajte malog,
moju malenu bebu. 
 
Sa neba ja vas gledam, 
zbog mene tu ste sada.
Ne dajte dobri ljudi
da nečije dete još strada. 
 
Sutra ću na put poći, 
povratka nema odatle,
u ruci malenoj mojoj 
ostaće trag mog tate.
 
Morate biti hrabri, 
mene ništa ne boli.
Zauvek ja ću biti neko
ko vas beskrajno voli."

Malenog Stefana vozač automobila udario je na "pešačkom" kad je prelazio ulicu sa ocem i mlađim bratom. Dečak je bio u komi i 22. jula javnost je saznala da je preminuo. Zbog sumnje da je izazvao saobraćajnu nesreću uhapšen je Lazar G. koji je prvo bio pušten da se brani sa slobode. Prvobitno mu je oduzeta vozačka dozvola i zabranjeno mu je napuštanje mesta boravišta. 

 

Međutim, nakon što je Stefan preminuo osumnjičeni je opet uhapšen i određen mu je pritvor.

Pokrenut je disciplinski postupak protiv sudije za prethodni postupak Prvog osnovnog suda u Beogradu Radmile Đ, koja je pustila vozača sa Karaburme Lazara G. na slobodu

Na dan kada je mali Stefan preminuo, počeo je miran protest građana na Karaburmi koji i dalje traje. Prvo su tražili hapšenje vozača, a onda i da se preispita odgovornost sudije koja ga je pustila.

(Glas javnosti/Telegraf) 

Pratite nas na našoj Facebook i Instagram stranici, ali i na X nalogu.

SKINI APLIKACIJU

glas javnosti android
glas javnosti IOS


POVEZANE VESTI




KOMENTAR