Ovo je potvrđeno i istraživanjem koje je rađeno u Velikoj Britaniji.
U istraživanju je učestvovalo 2.000 odraslih; sedmoro od 10 ispitanika priznalo je da im je savremena tehnologija značajno pomogla tokom perioda zaključavanja, prenosi Telegraf.
Ipak, postoji i "druga strana medalje". Od marta do danas prosečno vreme korišćenja mobilnog telefona ili tableta bilo je tri sata i 25 minuta. Pre pandemije, dnevni prosek iznosio je dva sata i 27 minuta.
Čak 44 odsto ispitanika reklo je da koristi tehnologiju više nego prošle godine da bi ostali u kontaktu sa prijateljima i članovima familije, kupovali preko Interneta, strimovali TV emisije, vežbali i upravljali svojim finansijama.
Više od polovine ispitanika - 55 odsto njih - takođe se izjasnilo se da su im mobilni telefoni i tableti pomogli da se osećaju bolje tokom karantina i da lakše podnesu period kada su im mnoge do tada redovne aktivnosti bile uskraćene.
Konačno, 45 odsto ispitanika priznalo je da sada tehnologiju doživljava u pozitivnijem svetlu, a 61 odsto smatra da je korišćenje pametnih telefona pogodnost u vremenu u kom živimo.
- Od marta smo svi morali da se okrenemo tehnologiji više nego ikada i ohrabrujuće je videti kako ljudi postaju sve više svesni prednosti može ona da donese – kaže Kris Pit, šef kompanije First Direct koja je naručila studiju.
Ostati povezan sa drugima dok smo fizički razdvojeni predstavlja izazov za mnoge od nas, ali tehnologija je zaista pomogla u tome. Omogućila nam je da budemo u kontaktu sa porodicom i prijateljima, ali ono što je posebno važno je izjava trećine ispitanika da im je tehnologija u ovom periodu pomogla i u očuvanju mentalnog zdravlja.
(Glas javnosti)