Glas Javnosti

Đere savladao Švarcmana u Kicbilu: Srpski teniser nastavlja da blista u Austriji!

Tenis
Autor: Glas javnosti

Na korak od plasmana u finale turnira na šljaci u Kicbilu nalazi se Laslo Đere. Reprezentativac Srbije nastavio je da blista u austrijskom zimskom centru. U četvrtfinalu je savladao drugog nosioca Argentinca Dijega Švarcmana 7:6 (7:2), 6:2.

U prvom setu je viđeno mnogo preokreta. Đere je prvi stigao do brejk i poveo 4:1. Usledio je period dominacije Švarcamana. Omaleni Argentinac je vezao za četiri gema za vođstvo od 5:4 i servis za set. Ipak momak iz Sente je odreagovao na pravi način, oduzeo servis rivalu i vratio meč u egal. Ušlo se u taj brejk u kojem je Đere dominirao. Osvojio je prvih pet poena i rutinski rešio ovaj deo igre u svoju korist.

Na krilima vođstva Laslo je nastavio da dominira u drugom delu. Prvi brejk pravi u trećem, a drugi u sedmom gemu za 5:2. Prvi servis za meč nije iskoristio. Švarcman je smanjio na 5:3. Nije to pokelebalo reprezentativca Srbije. U narednom gemu na servis rivala dolazi do meč lopte i odmah je koristi za prolaz u polufinale.

Za mesto u odlučujućem mestu, Đere će odmeriti snage sa Nemcem Janikom Hanfmanom, 118. na svetu, koji je u dva seta 7:5, 6:2, slomio otpor sunarodnika Marterera. Prethodno je bio bolji i od Dušana Lajovića. Đere i Hanfman nikada nisu igrali jedan protiv drugoga.

(Glas javnosti/Sport klub)

Pratite nas na našoj Facebook i Instagram stranici, ali i na X nalogu.

SKINI APLIKACIJU

glas javnosti android
glas javnosti IOS


POVEZANE VESTI




KOMENTAR