Glas Javnosti

STRAVIČNO! Svetska rekorderka IZBODENA NA SMRT, takmičila se i na Olimpijskim igrama u Tokiju!

Ostali sportovi
Autor: Glas javnosti

Kenijska atletičarka Agnes Tirop, koja se pre dva meseca takmičila na Olimpijksim igrama, pronađena je mrtva u svojoj kuću sa ubodnom ranom na stomaku

Tiropova je praktično atletska zvezda na 5.000 metara i bila je jedna od favoritkinja za medalju u Tokiju, ali je na kraju trku završila kao četvrta.

Svojevremeno je osvojila bronzu na SP 2017. i 2019. godine, dok je 2015. uzela zlato na Svetskom prvenstvu u krosu u kom se uporedo takmičila.

 

Zanimljivo, ovo je druga smrt kenijskih kros takmičara s obzirom na to da je nedavno mrtav u svojoj kući pronađen i trostruki šampion sveta u ovoj disciplini Hosea Mvok Mačarinjang.

 
 
 
View this post on Instagram
 
 
 

A post shared by ATHLST (@athlst_)

 

Inače, Tiropova je prošlog meseca u Nemačkoj postavila svetski rekord na 10.000 metara sa rezultatom 30,01 minut, da bi nakon takmičenja poručila:

- Srećna sam što sam oborila svetski rekord, tempo je bio težak, ali osećam da mi telo dobro reaguje.

(Glas javnosti) 

Pratite nas na našoj Facebook i Instagram stranici, ali i na X nalogu.

SKINI APLIKACIJU

glas javnosti android
glas javnosti IOS


POVEZANE VESTI




KOMENTAR