Fudbaleri Danske savladali su Portugal u prvom meču četvrtfinala Lige nacija sa 1:0.
Gol za pobedu i mirniji put na revanš postigao je napadač Mančester junajteda Rasmus Hojlund, a onda ga proslavio na karakterističan način.
Em je matirao tim čija je glavna zvezda Kristijano Ronaldo, em je gol proslavio u čuvenom stilu Portugalca. Znate ono "Siuuuu". E, tako!
Mnogi su to odmah shvatili kao dosipanje soli na ranu Ronaldu, čak i kao prozivanje i provokaciju upućene slavnom asu. Sve je otišlo toliko daleko da je i sam Hojlund morao da se oglasi.
Rasmus Hojlund ❤️ Cristiano Ronaldo
— Premier League (@premierleague) March 21, 2025
The Man Utd striker did his heros celebration after scoring the winner for Denmark against Portugal pic.twitter.com/Viqt4Okl0o
- Ronaldo je moj idol, nisam ga ismevao. Imao je ogroman uticaj na mene i moju karijeru. Igram protiv najboljeg fudbalera na svetu, protiv idola. Postići gol i pobediti, ne može bolje. Postići gol protiv Ronalda i Portugala je velika stvar. Gledao sam kada je 2009. postigao gol iz slobodnog udarca i od tada sam njegovo obožavalac - rekao je Hojlund i zaključio:
- Oduvek sam sanjao da pred njim izvedem tu proslavu gola. Ne da bih bio arogantan, naprotiv, to je bio znak poštovanja!
Glas javnosti/D03S