četvrtak 31. jul 2008.
RSS
• Tema •
Početna > Tema > Lepo sam zahvalio Dačiću i Tadiću!

Aleksandar Vučić za Glas govori o odgovornosti za nerede u centru Beograda

Lepo sam zahvalio Dačiću i Tadiću!

Generalni sekretar radikala tvrdi da oni ne mogu odgovarati za ono što se dešavalo van prostora mitinga, ali da se nisu kao „devojčice“ sakrili, nego su hrabro stali pred žandarme i dobili poprilične batine!

- Sinoć sam rekao da nisam siguran šta se dogodilo, ali što više vremena prolazi, jasnije mi je da je odgovorna država, odnosno vlast - sa dosta jeda komentariše preksinoćne događaje Aleksandar Vučić. - Grupa od stotinak ljudi, kako prenose strani mediji, ušla je u neku vrstu incidenata s policijom. Nama i našem obezbeđenju je komandir policije Damjanović sve vreme govorio da je stvar pod njihovom kontrolom, da je sve u redu i da neće biti nikakvih problema.

Ali, problema, i to naočigled svih, bilo je...
- Da su hteli, mogli su tih stotinu ljudi da uhapse i, bukvalno, da ih odvedu do Budimpešte, i da ostatak skupa protekne normalno. Međutim, oni su ih sat vremena potiskivali prema mitingu, koji je bio apsolutno miran. Mogli su i da ih izmeste na neku drugu lokaciju, ali očigledno da to policija nije želela, a onda je usledila neverovatna brutalnost nad ljudima koji nisu ni za šta krivi. Tu pre svega mislim na Tomislava Nikolića, Dragana Todorovića i sebe, jer smo pokušavali da spasemo policiju od kamenica, a dobili batine od žandarma. Tad su pokazali mogućnost da u roku pet minuta počiste više od 20.000 ljudi, a pre toga im je bilo potrebno sat vremena za stotinak. To jasno pokazuje da neke stvari nisu čiste i da iza svega može samo da stoji vlast.

Najavljivali ste dve hiljade ljudi koji će pored policije brinuti o bezbednosti mitinga. Očigledno, ni to nije bilo dovoljan garant mirnog protesta?
- Ne može naše obezbeđenje i naši ljudi iz protokola da idu 500 metara od mitinga za njima. Mi ne možemo da snosimo odgovornost za ono što se dešavalo u Makedonskoj ulici, jer to nije imalo veze s mitingom. Za to odgovornost snosi policija, ali očigledno nisu hteli da to spreče. Rukovodstvo SRS-a je pokazalo da smo spremni da svojim životima branimo bezbednost ljudi. Nismo se mi sakrili u mišju rupu, pa nekog optuživali.

Pelević teško povređen!.

Borisav Pelević je u teškom stanju. On je mene zagrlio i dobio gumeni metak direktno u glavu sa udaljenosti od šest metara. Pukla mu je i nosna kost i obe jagodične kosti, a ima i kontuziju mozga.

Da li možda nameravate da tužite MUP ili ministra policije ukoliko se dokaže da se radi o njihovim propustima? Neposredno nakon mitinga ste izjavili da su policajci koji su vas udarali bili apsolutno sigurni da udaraju vas?

- O tome će odluku donositi predsednički kolegijum, a ja nisam „devojčica“ da kukam, a nekoliko udaraca pendrekom mi nije prvi put u životu. A i danas tvrdim da su znali koga tuku. Moj drug je jedva preživeo samo zato što je mene zagrlio. Oni su to videli i namerno tako i postupili. Zato sam se lepo i „zahvalio“ Ivici Dačiću i Borisu Tadiću na tome.

Zašto smatrate da su baš oni odgovorni za ono što se dogodilo?
- Imate izjavu Dragana Šutanovca u kojoj kaže da je „sve to kuhinja Aleksandra Vučića“. Ja nisam ni predsednik ni zamenik predsednika SRS-a, a vidite da su orkestrirano i organizovano pošli na tu stranu. Znao sam da će da idu na mene i to nije ni bila neka velika tajna ni iznenađenje.

Da li imate saznanja o tome ko je dao instrukcije grupi huligana da „uništi“ miran miting?
- Dovoljno je da među njih budu ubačena samo tri člana BIA, a možda su ih imali i tridesetak. Oni sa kapuljačama nikad nigde ne odgovaraju. A nikad ih nema ni u Urgentnom centru.

Kakvi su dalji planovi SRS-a? Da li će biti novih protesta?
- Ne znam da li će ih biti vezano za izručenje Radovana Karadžića, ali će sigurno biti novih mirnih i demokratskih protesta. Ne znam da li će ih biti ovih dana, ali na zimu i jesen ih očekujte svakako.

Mnogi analitičari ipak tvrde da je suštinska odgovornost na organizatorima skupa.
- Moje pitanje za njih je „a u čemu“. Da li je u tome što smo bili spremni da damo svoje živote da bismo zaštitili druge, ili što nismo bežali kao oni njihovi što su spaljivali televiziju i Skupštinu, ili što u ovim neredima nije bilo mrtvih kao što ih je bilo onda? Saopštili su da je tri miliona dinara šteta sada, a nisu rekli da je onda bila tri milijarde!!!

Komentari

Pa znas sta Vucicu malo batina nije na odmet,samo da vidis kako je nama bilo 10 godina,tek ima da dobijas batine,pa ako izdrzis mozda ces i doci na vlast.Seti se sta si radio dok si bio ministar,nije ti valjda izvetrelo pamcenje.

Potpuno se slazem. Iako sam protivnik zute srpske demonkratije, siguran sam da treba da ih bijete. Oni treba da shvate da su pogresili sto su Milosevica ostavili na cedilu oktobra 2000.

A kada shvate da samo ujedinjeni sa radnickom klasom mogu da promene drustvo, onda ce da iskupe svoje grehe i da shvate da je batina iz raja izasla.

Ali vi ste bili u daleko povoljnijim uslovima. Vama je Soros poslao 90 miliona dolara da trpite batine i da se naoruzavate. Radakali nemaju te pare, i to je ono sto najvise boli..

e budalo to vas je bio veliki sloba a sada opet bije vas kolega mali sloba..sad ce dacicu osladilo kako im je bilo lepo devedesetih.A radikali su u vlasti bili samo 98/99

@Namanja: SAMO 98/99 ??!!

Šta peva Toma (Borisu)

U srce da ti pucam, necu
al' jedno sigurno znam
za par meseci trazices metak
da to ucinis sam

Za sve nerede i stetu krivi su organizatori.Ako ne mogu da kontrolisu skup-protest sto ga organizuju...

Anonimni.sta trabunjas gde si video u svetu da organizator moze biti odgovoran ,on je duzan da uredno prijavi miting,a policija je duzna da ih obezbedjuje,a ne kao u ovom slucaju da moraju sami da obezbedjuju skup.ali ja ti ne zameram jer nisi mozda nigda ni izasao .iz svoje sredine pa te i ratumem.Ps; manje citaj zutu stampu bole oci jer je boja jasna a mogu da bole i ledja.

Jasno kao dan da je dogovor vladajuce koalicije bio...nedozvoliti mirne proteste, nedozvoliti setnje ulicama grada, nedozvoliti da narod do kraja izkaze svoje nezadovoljstvo. Poremetiti skup i pristojne ljude ...POPLASITI I OTERATI!
Sram vas bilo Dacicu, Tadicu, i svima koji vodite danasnju prljavu politiku protiv SRPSKOGA NARODA. USPUT DA ZNATE DA NISTE U SVETU ZA TO DOBILI POENE...VI STE SAMO IZVRSAVALI NAREDJENJA! TO JE BIO POSAO KAO SVAKI DRUGI.

Oni koji imaju iskustva da oba rezima kazu da je Slobina policija mlatila patritski, mekse, a da ova zuta mlati tvrdo i izdajnicki.

Moram da se nasmejem na ove izjave koje lansiraju „Vadikali“ na celu sa Tomom i malim Vuckom. Oni kao mala deca bi rado da se igraju, prkose, prave nerede a na kraju upravo kao ta ista deca prebacuju krivicu na druge. Sa jedne strane im odgovara da kukumacu i placu kako im je policija merila “temperaturu” palicama, dok odmah menjaju stav kada se dovede u pitanje njihova “hrabrost i odlucnost”, jer tada su valjda ponosni sto su ih tukli?. Podrzavam misljenje gospodina Vucica kada kaze “..da su hteli, mogli su tih stotinu ljudi da uhapse i, bukvalno, da ih odvedu do Budimpešte..” jer eto priznajem da je u pravu. Imam samo jednu malu korekciju ove njegove ideje, naime neka policija kada to vec radi, premesti kompletne “Vadikale” recimo na Juzni pol. Mislim da bi svi bili zadovoljni jer bi u Srbiji nastao mir, a na Juznom polu bi njih pingvini odusevljeno podrzavali, jer oni ionako samo pljescu bez obzira na to sta kazete ili uradite. Dobro neki ce reci da to pingvini rade zbog hladnoce, ali u direktnom TV prenosu sa nekog buduceg “zapaljivog rodoljubivog srceparajuceg protesta” na Juznom polu, niko ne bi primetio da pingvini nisu vatreni obozavaoci nase “postene partije”. Pored toga tamo nema policije i nema sta da se polupa i pokrade - mislim nema patika i slucne robe, ali to bi vec nekako resio onaj njihov guru "sto sedi u Haagu" i misli za sve ostale. Uzgred receno neka povedu i Velju da im asfaltira puteve po Juznom polu i pravi klinike za pingvine. Ukoliko budu imali pravnih problema na Juznom polu ili im bude trebao novi Ustav, znaju kome trebaju da se obrate samo moraju unapred da ga “obaveste” o tome. Za slucaj da u buducnosti zele moje savete ili kritike njihovog rada, mogu da mi se i ja cu se rado odazvati i podrzavati ove beskrajno zanimljive proteste koji nicemu ne sluze i nikome ne trebaju a bez kojih se ne moze. Puno pozdrava narode.

Ti si nostradamus bolestan, tesko bolestan. Od rodjenja do danas nisi imao ni u cemu uspeha. Sve sto si pokusavao i danas pokusavas je propalo. Sada krivis sve druge samo ne sebe i svoje roditelje. Sta su ti radili dok si bio dete, covece. I danas nista ne radis nego samo camis kraj interneta i cekas nekog rodoljuba da napadnes. Po politickoj orjentaciji ti pripadas zutima ili gej brigadi, ili kandicki etc. Ali nemas koristi ni od cega. Tezak si psihicki slucaj, ne mozes se izleciti. Ono sto je iza tebe ne mozes izbrisati, ono sto je ispred tebe ne mozes prihvatiti. Uvek cutis ustvari, samo ovde pokazujes koliko si psihopata. Distonia interpaterna. Tvoj Ego je napadnut davno, odbrane nema. Minor cerebralia descendia. Mali mozak napregnut do pucanja -cuvaj se covece.

Gospodine „Zorz“ jako interesantan stav sa vase strane, ali mi nije jasno zasto upotrebljavate latinske izraze?. Pokusavate valjda da sebe ohrabrite i ucvrstite „dijagnozu“ koju ste postavili o meni, a i drugi ce verovatno biti impresionirani vasom „strucnoscu“?. Zanimljivo je da vi na osnovu mog komentara o „Vadikalima“ znate sve o meni, mojoj mladosti i mojim roditeljima?. Izgleda da Frojd niji umro ili se mozda ponovo rodio u vasem liku?. Smesno je sve to dragi gospodine, ali eto upravo vas nacin ophodjenja prema nepoznatoj osobi koja ima drugacije misljenje o vasoj „voljenoj postenoj partiji“, pokazuje da kod vas ako mi dozvolite nesto nije u redu. Vi povezujete gej-paradu, gospodju Kandicku i „zute“ i onda konstatujete da nemam „koristi ni od cega“ i da sam „psihicki slucaj“?. Mozete li mi samo pojasniti korelaciju navedenih pojmova i vase razmisljanje jer deluje jako konfuzno i nepovezano. Brisanje proslosti je dragi gospdine nemoguce a ako vi znate kako je to izvodljivo onda to pod hitno trebate prezentirati u obliku naucnog rada a ja cu vam rado pomoci u tome bez obzira na vase stavove. Ostale konstatacije nema potrebe da elaboriram ali me interesuje odakle ste sve ovo prepisali jer mi deluje jako prepoznatljivo?. Ipak posto ste mi dobronamerno savetovali da se cuvam, hvala vam na tome a i ja eto vama savetujem da se pod hitno odviknete od teskih i lakih droga i da pocnete citati i neke druge knjige o lepom ponasanju, ophodjenju i kulturi. Nema potreba da prepisujete knjige iz neuropsihijatrije ili psihologije, jer tu oblast trebate ostaviti strucnim ljudima a iz vaseg komentara je vidljiva vasa „strucnost“ za to.

Vucicu! Ja razumem tvoje neslaganje sa bilo cim u Srbiji obzirom da si "bosanac" po poreklu i nemoj vise da se trudis da solis pamet nikome u Srbiji vec idi u Republiku Srpsku i tamo pravi demonstracije i lomi gradove. Na kraju ko je taj Dr karadzic, obican lekar i manipulant, covek koji je profitirao u tom ratu a da se za ikakve ciljeve borio svakako bi se i sam predai sudu i tamo nastavio da se bori. Za Mladica je jos i gora situacija on ne samo da je osramotio uniformu koju je nosio vec i sve svoje naslednike a da nepricam o precima, a sto se tice srba iz republike srpske njih treba jos vise da je sramota takvog generala.

HOces da kazes da je Cercil "osramotio" zvanje predsednika vlade i vrhovnog komandanta jedne od najuglednijih demokratskih zemalja i monarhija samo zato sto je naredio unistenje Drezdena i ubijanje oko 100 000 ljudi?

E bas si kengur.

Keнгурко, скакући за јенкије по аустралиским пустињама а моју браћу из Српске остави на миру. За шаку Јудиних сребрењака блебећеш глупости. Нећеш нас посвађати и одвоити. То Србијанци,Црногорци,Босанци,Војвођани...свежи мачку за реп. Лепо су те научили како се од уплетеног, нераскигивог ужета праве нејаке нити. Кад се српска срца сложе, и олово пливат може. И да знаш, или ће пливат, или ће Дрина пресушити. Онда када срушите све мостове, спајаће нас Завет Св. Сави.

Gumeni metkovi su zabranjeni svugde u svetu ali za Srbe , ocigledno , nisu.Toliko je bilo ocigledno da su huligani dosli iz neke druge "kuhinje jer , jedino ih je isteresovalo da naprave stetu a da policija udara one za koje su dobili naredjenje.

Nije tacno. Gumeni meci se koriste u mnogim zemljama, ali samo na rastojanjima vecim od 20 m, da bi se izbegle smrtonosne povrede. Pre neki dan sam gledao kako izraelski policajac, iz neposredne blizine, puca u nogu uvacenog Palestinca, ucesnika u nekim javnim neredima.

Gospodine Vucicu,mislio sam da ste na nekom nivou i da cete svatiti da se "zmija ne udara po repu vec u glavi" bas onako kako ona zeli vas da udara..Prestanite da kukate vec bolje se organizujte i sa Bozijom pomoci u akciju.U redovima policije ima i stranaca,razne vrste placenika. svake bagre,zatvorenika.Preispitajte bolje situaciju pa izidite da nams uverite u ispravnost vaseg kuknjave .Zasto niste upozorili policiju na opasnost od huligana.Imali ste ozvucenje?Tako bi postupilo i malo dete a ne vi.Prestanite da se zalite vec pamet u glavu,zmija koja vas ujeda je vrlo opasna.Ona je mocna i belosvetska.

Zar mislis da su nam za prosto mlacenje ljudi na ulicama potrebni placenici?
Ne potcenjuj protivnika. Ipak zuti nisu takve budale.
Postoje policijske skole u Srbiji gde se ne primaju odlikasi vec samo problematicni tipovi sa nekoliko razreda osnovne skole.

Dokle bre misli da vise laze ?Pa zar se ne stidi prvo svoje dece(ako ih ima) ? Pa takv notorni lazov treba se roditi -kao Vucic-vucibatina !

Lalo, da li se ti stidis svoje dece? Da li se plasis Boga? Stici ce sve vas Bozija kazna za izdaju Srbije.

Hoce mo novu VLADU! Bez ucesca stranih intelgenija.
bas tako! ili gradjanski rat

Hajde, hajde, samo vas cekamo

Ови што "демонократски", по наредби житих, прецизније, ови што су истурени војници фашизма који је увелико уведен у Србију, само то још људи нису сазнали, нападају Вучића, по готову, овако хулигански, без знања, без логике и наравно без части, НИСУ НИШТА ДРУГО ДО ВАРИЈАНТА ХУЛИГАНА СА ЗАДАТКОМ ДА ШИРЕ ЛАЖИ ПО ИНТЕРНЕТУ И НАПАДАЈУ ЧЕСТИТЕ ЉУДЕ.
Ови интернет хулигани, које шаље "демократски" режим у служби злочиначке Америке, служе истом циљу којем су служили хулигани које је режим организова и послао на митинг да бацају петарде-бомбе на мирни народ.
Дакле, "демократски" хулигани на Тргу, међу народом који тражи слободу и правду, "демократски" хулигани на интернету, опет међу народом који тражи слободу и правду, и на другим местима биће послане групе "демократских" хулигана да нападају слободу, право и правду, и тако штите фашизам који се уводи у Србију.
Чудо једно, колико гадости од ове "Демократске" странке, и колико је човек доведен у такво бедно и понижавајуће стање да прихвата бити хулиган и радити против народа.
Тако имамо и интелектуалне хулигане по разним емисијама на телевизијама, хулигане по митинзима и хулигане на форумима.
Ипак, зло које чине хулигани НЕ може победити.
Мора човек победити, али мора и борбе бити, све до победе.
СМРТ ФАШИЗМУ - СЛОБОДА НАРОДУ!!!

Da nije tuzno - bilo bi smesno: ovde se politikom bave nepismeni ljudi. Nisam, nemoj, necu, nemam su negacije glagola koje se pisu zajedno, dok se sve ostale pisu odvojeno. Srbija, Srbin i Srpkinja se pise velikim slovom, na pocetku recenice ili ne. Oko takvih pravila ne bi trebalo da se zbunjuju ni deca u visim razredima osnovne skole. Gospodo, nije pitanje kuda smo krenuli i ko nas vodi, nego ko smo to "mi".

Onaj novi stari lik Dacic na RTS-u rekao kako niko ne sme da bije miliciju! Valjda milicija treba da bije narod, jer uloga MUP-a po njegovim recima je da stiti javni red i mir! Ako je zaista tako onda je MUP trebao da bije vlast jer VLAST postupa neprijateljski prema gradjanima Srbije i time ruse javni red i mir.
Milicija je svugde u svetu u sluzbi vlasti (pa zato i niko ne sme da je bije, ha ha ha).
Srbija se polako ali sigurno pretvara u ludnicu.

Ljudi, pa treba da ste zahvalni Holandiji sto prihvata sav taj sljam od nas, njihov vazduh je sada nesto zagadjeniji, a nas cistiji...

Odradila BIA, nalog preko Tadica i Cexa dala CIA.

Borisav Pelević odavno ima kontuziju mozga.

Za Milunher po komentaru ti se vidi intelgencija i pamet , ako nisu u stranci zuti pod hitno se uclani oni sama za sada primaju sa tvojom intelgencijom i razmisljanjem. Za anonimnog 07, 35 poslao komentar najprae procitaj i nauci kako se organizuje jeden miting bilo koje vrsta , pa onda pisi komentar i ne pise neistinu. Za Nostardomusa , nisam clan SRS ali to sto predlazes za njih to pre svega odgovara za tvoju intelgenciju , da pises komentare na juznom polu a ne ovdje u Srbiji i za tebe vazi kao za Milunhera hitno se uclanjuj kod zuti . Za kengura tvoj komentar me podsece ne teskog nacionalistu i po tome se vidi tvoj stepen intelgencije . Za Lalu znam lalo da ti pucas da jednoga dana dobijes banana drzavicu zvana Vojvodina , ali malo sutra . Za pametnog srbina ,ti prvo nisi pametan ,dokaz je tvoj komentar a to sto si napisao da si srbin koga briga ko je si ti vere po mom licnom misljenju mozes da budes sto god pozelis , ali pre svega trebas da budes covek a onda sve ono ostalo. Pa gospodo komentatori to je moje licno misljenje na vase komentare imate pravo da mi odgovorite ili na repliku . Orao.