• Sport •
Početna > Sport > „Orlovi“ prizemljeni

Košarkaši Srbije porazom od Irana započeli turnir Dajmond bol u Kini

„Orlovi“ prizemljeni

Napravili smo previše grešaka i pustili Iran da igra svoju igru. Moramo da analiziramo ovaj poraz i da se pripremimo za meč sa Argentinom. Iran će biti veliko iznenađenje na Olimpijskim igrama, tvrdi Vujanić

Gorku pilulu popili su reprezentativci Srbije u prvoj utakmici Dajmond bola u Kini. Neočekivano je u prvom kolu ovog prestižnog turnira Iran bio bolji od „orlova“ i slavio rezultatom 72:70. Ovo je ujedno bio i prvi poraz naše reprezentacija od kada je na njenom čelu proslavljeni stručnjak Dušan Ivković.

Tokom većeg dela meča vodila se neizvesna borba u kojoj su se oba tima smenjivala u vođstvu. Ivkovićevi izabranici su bolje otvorili meč i poenima Koste Perovića stvorili prednost koja se kretala do pet poena razlike. Onda je usledilo nekoliko grešaka koje su Irancima, na čijoj klupi sedi naš stručnjak Rajko Toroman, dali priliku da do kraja prvog poluvremena vrate meč u egal (35:35).

U nastavku meča Iranci preuzimaju inicijativu i sredinom poslednje četvrtine prave seriju 12:1, koja je, kako se kasnije ispostavilo, bila odlučujuća za konačan rezultat. Srpski košarkaši su uspeli da se približe i sam kraj meča učine neizvesnijim, pa čak i imaju šut za pobedu, ali Marković je bio neuspešan.

Treba istaći loš procenat šuta naših košarkaša kao i slab učinak centarske linije u kojoj su falili Nenad Krstić i Darko Miličić.

IRAN - SRBIJA 72:70  18:19, 17:16, 19:17, 18:18)

Dvorana u Nandžingu.

IRAN: Davidačegani, Amini 3, Davari 20, Zandi Mašadi 8, Afag 14, Sorabnahad, Sahakian 7, Nik Kabahrami, Ehabadi 20, Davarpanahfard, Doragi, Nabipur.
SRBIJA: Teodosić 2, Tepić 4, Cvetković 7, Erceg 14, Kecman 2, Marković, Tripković 9, Krstić, Vujanić 9, Veličković 6, Perović 10, Bogdanović 7.

- Napravili smo previše grešaka i pustili Iran da igra svoju igru. Moramo da analiziramo ovaj poraz i da se pripremimo za meč sa Argentinom. Iran će biti veliko iznenađenje na Olimpijskim igrama - izjavio je posle meča kapiten Miloš Vujanić.
Strateg Irana Rajko Toroman nije krio zadovoljstvo posle pobede nad zemljacima.

- Ovo je najveća pobeda u istoriji iranske košarke. Ovo je nešto na šta ćemo biti ponosni i velika stvar za naše samopouzdanje - konstatovao je Toroman.
Sledeću utakmicu Srbija igra danas sa reprezentacijom Argentine (13 RTS). U grupi A odigran je meč između Australije i selekcije domaćina Kine u kome su Australijanci bili bolji i trijumfovali rezultatom 67:55.