• Sport •
Početna > Sport > “Osvetio„ Janka

NOVAK U OSMINI FINALA VIMBLDONA

“Osvetio„ Janka

Novak Đoković plasirao se u osminu finala Vimbldona pošto je u duelu trećeg kola pobedio Mardija Fiša, iz SAD rezultatom 6:4, 6:4, 6:4. Amerikanac je u sredu eliminisao Tipsarevića, a Nole je „osvetio“ Janka u meču koji je trajao 117 minuta. Fiš je prikazao solidnu partiju, međutim, Đoković je odigrao svoj najbolji meč na Vimbldonu u poslednje dve godine. Srpski teniser će u osmini finala Otvorenog prvenstva Engleske (nagradni fond 12.000.000 funti) igrati protiv Izraelca Dudija Sele, 46. tenisera na ATP listi, koji je eliminisao 15. nosioca Španca Tomija Robreda.
„Kao i svi profesionalci, maštam o tome da osvojim Vimbldon, ali da bih došao do tog cilja, moram u svakom meču da odigram najbolje što umem“, rekao je Novak.
Plasman u osminu finala ostvarili su i Viktor Troicki i njegov dubl partner Kristofer Kas iz Nemačke, koji su pobedili 11. nosioce Marsela Mela i Andrea Saa iz Brazila sa 7:6, 7:5, 3:6, 6:3. Jedini srpski teniser koji je juče završio učešće bio je Dušan Vemić, koji je u paru sa Italijankom Panetom izgubio meč prvog kola u miksu.