RSS
• Sport •
Početna > Sport > Barselona nadomak finala Lige šampiona

Barselona nadomak finala Lige šampiona

BEOGRAD – Golovima Lea Mesija u poslednjih 15 minuta fudbaleri Barselone pobedili su Real Madrid sa 2:0 u Madridu u prvom meču polufinala Lige šampiona, a susret je osim sjajnog Argentinca obeležio i nemački sudija Volfgang Štark koji je pokazao tri crvena kartona.

Meč na krcatom stadionu Santjago Bernabeu sve do poslednjih 15 minuta nije doneo bog zna šta kada je u pitanju fudbal, pa su nedostatak igre članovi oba tima nadoknađivali oštrim startovima, koškanjem i sličnim pikanterijama koje karakterišu susrete Reala i Barse.

Monotoniju u prvih 45 minuta naglo je prekinula tuča na kraju prvog poluvremena u kojoj je dominirao rezervni golman Barselone Pinto. Argentinac je iz nepoznatih razloga nasrnuo na Arbelou i nekadašnjeg člana Reala Ćenda kojima je pokazao da poznaje i boks pa mu je Volfgang Štark opravdano pokazao crveni karton.

Domaći su se revanširali posle 15 minuta igre u nastavku kada je Pepe dobio crveni karton posle starta na Alvešu, a samo nekoliko minuta kasnije nemački sudija je zbog prigovora na isključenje zemljaka van terena poslao i trenera Reala Žozea Murinja. Za to vreme na terenu se nije dešavalo ništa posebno sve dok Pep Gvardiola umesto neprimetnog Pedra na teren nije poslao mladog Holanđanina Ibrahima Afelaja.

Krilo Barse unelo je mnogo živosti na desnom boku Katalonaca, a posle samo pet minuta provedenih u igri uputio je odličan centaršut na peterac koji je Mesi iskoristio da postigne vodeći gol.

U preostalih 15 minuta Real više nije ličio na fudbalski tim što je najbolje pokazala situacija iz 86. minuta kada je Mesi rešio meč, a možda i dugo očekivani polufinalni dvomeč. “Kraljevići” su jeftino izgubili loptu na polovini terena, a onda je omaleni Argentinac krenuo u slalom da bi posle tri nanizana defanzivca vešto poslao loptu iza Kasiljasa za konačnih 2:0.

-->

-->

Stadion: Santjago Bernabeu. Gledalaca: 80.000. Sudija: Volfgang Štark. Strelci: Mesi 76, 86 Žuti kartoni: Serhio Ramos, Arbeloa, Adebajor, Maskerano ,Dani Alveš Crveni kartoni: Žoze Murinjo, Pepe, Pinto

Real Madrid: Kasiljas, Marselo, Arbeloa, Albiol, Pepe, Ramos, Alonso, Dijara, Ozil (od 46. Adebajor), Di Marija, Ronaldo
Barselona: Valdez, Alveš, Pike, Pujol, Buskets, Ćavi, Maskerano, Keita, Pedro (od 71. Afelaj), Mesi, Vilja (od 89. Serhi)