RSS
• Sport •
Početna > Sport > Olić het-trikom uveo Bajern u finale

Olić het-trikom uveo Bajern u finale

BEOGRAD - Fudbaleri Bajerna iz Minhena prvi su finalisti Lige šampiona, pošto su sinoć u Lionu savladali Olimpik sa ubedljivih 3:0 u revanš meču polufinala.

Junak Bajernove pobede bio je hrvatski reprezentativac Ivica Olić, strelac het-trika za četvrostrukog prvaka Evrope.
Drugi učesnik finala biće poznat posle današnjeg revanša Intera i branioca titule prvaka Evrope Barselone. Finale će se igrati 22. maja na madridskom stadionu "Santijago Bernabeu".

Prednost od 1:0 iz prvog meča sa sedmostrukim šampionom Francuske nadogradili su u 26. minutu duela u Lionu, kada je Olić postigao prvi gol na meču. Tomas Miler je razmenio dupli pas sa Arjenom Robenom i uposlio Olića, koji je okrenuo čuvara i matirao golmana Olimpika Uga Lorisa.

Pet minuta kasnije Olimpik je imao možda i jedinu priliku da se vrati u meč, ali je Mišel Bastos promašio volej sa šest metara. Pred Olimpikom je tada ostao težak zadatak da postigne tri gola, a ne primi nijedan.
Situacija se dodatno pogoršala u 59. minutu kada je kapiten  domaćeg tima Kris isključen zbog drugog žutog kartona. Oba je dobio za svega par minuta.

Bajern je brojčanu prednost materijalizovao već u 67. minutu kada je Hamit Altintop dodao loptu Oliću, a on levom nogom ponovo zatresao mrežu domaćih.
Sjajnu igru Olić je krunisao u 78. minutu kada je glavom pretvorio centaršut Filipa Lama u novi pogodak, njegov sedmi na devet utakmica u Ligi šampiona ove sezone.