RSS
• Sport •
Početna > Sport > Partizan i Cibona u finalu Jadranske lige

Partizan i Cibona u finalu Jadranske lige

BEOGRAD  - Košarkaši Partizana plasirali su se u finale završnog turnira Jadranske lige, pošto su juče u Zagrebu pobedili Hemofarm sa 72:67 (14:18, 26:16, 12:12, 19:21).Partizan će u finalu igrati protiv Cibone, koje je sinoć u drugom polufinalu savladala Olimpiju iz Ljubljane sa 78:73 (26:18, 22:26, 18:8, 12:21).Finale je na programu u nedalju od 17. 15 časova u "Areni". Najefikasniji u Partizanu bio je Lorens Roberts sa 16 poena i 11 skokova. Hemofarm su predvodili Milan Mačvan sa 16 poena i pet skokova i Stefan Marković sa 15 poena i sedam skokova.Dve najbolje ekipe iz Srbije odigrale su meč sa neizvesnom završnicom i lošim šutem. Partizan je stekao prvo vođstvo od 3:0, ali je Hemofarm brzo izjednačio i poveo, a prednost je držao skoro do kraja prvog poluvremena.Vršačka ekipa vodila je zbog boljeg šuta, ali je Partizan očekivano bio dominantan u skoku i dva minuta pre kraja poluvremena je izjednačio, a onda i poveo trojkom Aleksandra Mitrovića. Trostruki uzastopni pobednik Partizan kontrolisao je rezultat sve vreme i nije dozvoljavao Hemofarmu preokret, ali su košarkaši vršačkog tima uspeli u finišu da priđu na tri poena zaostatka.Hemofarm je tada imao priliku da izjednači, ali je Mačvan promašio trojku. Košarkaši Partizana bili su sigurni sa linije penala i zadržali su vođstvo.Utakmica je odigrana u novoj Zagrebačkoj areni i to je bila prva košarkaška utakmica odigrana u njoj. Trener košarkaša Partizana Duško Vujošević rekao je da je veoma zadovoljan zbog pobede, a vršačku ekipu nazvao je "najvećim rivalom" u Srbiji."Hemofarm je veoma kvalitetan tim. Atletski su jako dobri, što su  pokazali. Igrali su čvrsto, kao i uvek. Svaki naš mogući laki poen pretvarali su u slobodna bacanja, a mi smo promašili čak 15 penala", rekao je Vujošević. On nije bio zadovoljan šutom i završnicom."Jesmo bili mnogo bolji od Hemofarma u skoku, ali su naši šuteri centrima dali dosta prilika za to... Kasnije smo uspeli i da, u trenucima kada je trebalo da meč lagano privedemo kraju, greškama protivnika uvedemo ponovo u meč", rekao je Vujošević. Trener Hemofarma Željko Lukajić kazao je da je njegova ekipa meč izgubila upravo zato što je crno-belima dozvolila 19 skokova u napadu."Imali smo htenje i volju. Zbog objektivnih razloga, odnosno povreda u prethodnih sedam dana, nismo mogli da igramo sa više energije. Jako smo zakazali u skoku, što se ne sme kada igrate sa Partizanom. U napadu nismo igrali tečno, znam razlog zbog koga je to bilo tako, ali igračima ne zameram", istakao je Lukajić. Centar Partizana Slavko Vraneš kratko je konstatovao da su crno-beli "uložili veliku energiju" kako bi savladali Vrščane."Bilo je vrlo teško. Oba tima su bila vidno spremna. Bilo je zanimljivo, niko nije uspevao da se 'odlepi'. Kada smo mi uspeli da povedemo sa nekih 10 poena tada smo i prelomili meč", kazao je Vraneš. Centar Hemofarma Boban Marjanović rekao je da je njegova ekipa meč izgubila zbog loše odbrane u drugoj četvrtini kada je primila 26 poena."Najveći problem imali smo u drugoj četvrtini kada nismo ni izašli iz bonusa, a primili smo najviše poena. Kasnije smo imali šanse, ali nismo uspeli", kazao je Marjanović i čestitao protivniku na plasmanu u finale Jadranske lige.