RSS
• Sport •
Početna > Sport > Javor pobedio Zvezdu, Partizan prvi

Javor pobedio Zvezdu, Partizan prvi

BEOGRAD - Fudbaleri ivanjičkog Javora savladali su sinoć na Marakani ekipu Crvene zvezde sa 1:0 u poslednjoj utakmici 25. kola Super lige, i tako omogućili Partizanu da prvi put od početka prvenstva zauzme prvo mesto na tabeli. Utakmica je odigrana bez publike jer je Zvezda kažnjena zbog incidenta u kup utakmici sa OFK Beogradom, kada je jedan navijač na severnoj tribini ranjen iz vatrenog oružja.Jedini pogodak na praznoj Marakani postigao je Jovan Nikitović iz penala u 40. minutu. Crveno-belima je to treći poraz u šampionatu i, pet kola pre kraja, imaju 62 boda, jedan manje od Partizana. Domaćin je imao inicijativu od početka meča, a u 10. minutu Damir Kahriman odbraio je pokušaj glavom napadača crveno-belih Aleksandra Jevtića.U 21. minutu i Darko Lazović je mogao da zatrese mrežu Javora, ali je ponovo na visini zadatka bio Kahriman. Samo osam minuta kasnije i Vladimir Bogdanović je pokušao udarcem sa distance, ali nije bio precizan.Javor je do pogotka došao u 40. minutu, posle kontranapada u kojem je golman Zvezde Saša Stamenković u svom kaznenom prostoru napravio prekršaj nad Filipom Stanisavljevićem, a siguran izvođač penala bio je Nikitović. Izabranici Ratka Dostanića su u drugom poluvremenu krenuli na sve ili ništa i propustili su nekoliko veoma dobrih prilika za pogodak. U 62. minutu Kahriman je uz dosta poteškoća zaustavio pokušaj Nikole Ignjatijevića sa 18 metara, a tri minuta kasnije Dejan Lekić je loše reagovao posle jedne odbijene lopte i poslao je pored gola.Rezervista Zvezde Vujadin Savić je u 73. minutu pokušao glavom posle kornera, ali se opet isprečio Kahriman. Pet minuta kasnije Lekić je dobro šutirao glavom sa osam metara, ali je Kahriman atraktivno intervenisao.

Rezultati i tabela: Mladi radnik - Vojvodina 1:3 Jašić 5' Mrđa 6', 72' Katai 79' OFK Beograd - Borac 3:2 Krstić 11' Nikodijević 5' Žeravica 45'Stojanović 68' Injac 61' Jagodina - Spartak 3:1 Beljić 19' Torbica 22' Bojović 65' penal, 84' Smederevo - Hajduk 0:0 Metalac - Čukarički Grubješić 27' Napredak - Partizan 0:1 Dijara 14' Rad - BSK 2:0 Pršo 30' Ranđelović 81' Crvena zvezda - Javor 0:1 Nikitović 40' penal 1. Partizan 25 19 6 0 48:14 63 2. Crvena zvezda 25 20 2 3 46:13 62 3. OFK Beograd 25 13 4 8 35:28 43 4. Spartak 25 12 6 7 30:22 42 5. Vojvodina 25 11 4 10 37:25 37 6. Jagodina 25 10 6 9 31:26 36 7. Javor 25 8 11 6 19:18 35 8. Metalac 25 10 4 11 20:27 34 9. Smederevo 25 7 8 10 21:26 29 10. Rad 25 7 7 11 30:34 28 11. Borac 25 8 4 13 18:31 28 12. Hajduk 25 6 7 12 23:35 25 13. Napredak 25 6 6 13 24:31 24 14. Cukaricki 25 7 3 15 20:41 24 15. BSK 25 6 4 15 19:34 2216. Mladi radnik 25 4 10 11 17:34 22

Najbolju priliku za izjednačenja crveno-beli su propustili u 82. minutu, kada je Lekić sa pet metara pogodio desnu stativu Kahrimanovog gola.Crvena zvezda u sledećem kolu gostuje Hajduku u Kuli, a ostalo joj je još da odradi četiri utakmice bez publike na svom stadionu. Fudbaleri Partizana pobedili su u Kruševcu ekipu Napretka sa 1:0.Jedini pogodak na utakmici u Kruševcu postigao je Lamin Dijara u 14. minutu. Senegalskom internacionalcu to je bio prvi pogodak u prolećnom delu sezone.Fudbaleri Napretka od 47. minuta imali su igrača manje, pošto je drugi žuti karton i isključenje zbog prekršaja nad Dijarom zaradio Josip Projić. Ekipa OFK Beograda probila se na treće mesto na tabeli posle pobede nad gostujućim Borcem iz Čačka od 3:2. Gosti su poveli već u petom minutu preko Slađana Nikodijevića, a izjednačio je Miloš Krstić u 11. minutu."Romantičari" su do preokreta došli pogocima Miloša Žeravice u 45. i Nenada Injca u 61. minutu. Konačan rezultat postavio je Boban Stojanović u 68. minutu. Subotički Spartak izgubio je od Jagodine sa 3:1, a dvostruki strelac za domaćina bio je Milan Bojović (65. i 84. minut). Pogodak za Jagodinu dao je i Bojan Beljić u 19. minutu, a strelac za goste bio je Vladimir Torbica u 22. minutu. Čukarički je pobedom od 1:0 protiv domaćeg Metalca u Kragujevcu izašao iz zone ispadanja. Jedini pogodak na utakmici postigao je Nikola Grubješić u 27. minutu. Ekipa Vojvodine savladala je u gostima požarevački Mladi radnik sa 3:1, dva gola za Novosađane dao je Dragan Mrđa, a jednom se u strelce upisao Aleksandar Katai. Fudbaleri Rada savladali su na svom terenu BSK iz Borče sa 2:0, a golove su postigli Milan Pršo u 30. i Marko Stanojević u 80. minutu. Bez golova završena je utakmica između Smedereva i Hajduka iz Kule