RSS
• Sport •
Početna > Sport > Partizan pobedio Borac, Crvena zvezda Jagodinu

Partizan pobedio Borac, Crvena zvezda Jagodinu

BEOGRAD - Fudbaleri Partizana zadržali su četiri boda prednosti u odnosu na drugoplasirani tim Super lige Srbije - Crvenu zvezdu, pošto su sinoć u Beogradu pobedili Borac iz Čačka sa 5:1, u utakmici 12. kola.

Dvostruki strelac za crno-bele bio je Nemanja Tomić, u 17. i 77. minutu. Golove za domaći tim postigli su još Lazar Marković u 33, Zvonimir Vukić u 64. i igrač gostiju Filip Mladenović, koji je u 85. minutu postigao autogol. Jedini pogodak za Borac dao je Jovan Radivojević, kada je u 41. minutu smanjio na 2:1.

Fudbaleri Crvene zvezde pobedili su Jagodinu sa 3:1 (1:1), u derbiju 12. kola i zadržali korak sa Partizanom u trci za šampionsku titulu.

Do nove pobede protiv Jagodinaca na njihovom terenu crveno-beli su ovaj put stigli malo teže nego ranije, pošto je domaćin u 20. minutu poveo golom izuzetno raspoloženog Ognjena Mudrinskog. Ipak, samo četiri minuta kasnije, posle centaršuta Evandra, izjednačio je Andrija Kaluđerović, da bi u nastavku Nikola Mikić posle duplog pasa sa Darkom Lazovićem u 62. minutu povisio na 2:1, a konačnih 3:1 postavio je Evandro u 79. minutu iz penala, posle prekršaja nad Kristijanom Borhom.

Utakmica u Jagodini imala je i humanitarni karakter pošto će 20 odsto prihoda otići u fond za lečenje nekedašnjeg golmana dva tima Zvonka Milojevića. Igrači su na teren izašli sa transparentom: "Miloje, svim srcem smo uz tebe".

Jedina loša vest za navijače Crvene zvezde su povrede Nenada Kovačevića, Milana Vilotića i Stevana Reljića, pa je neizvesno hoće li biti spremni za večiti derbi narednog vikenda.

U ostalim mečevima kragujevački Radnički je slavio protiv OFK Beograda na Karaburmi sa 3:1 (0:0), nastavio sjajnu seriju i ostao jedini tim bez poraza. Sloboda je u Užicu bila ubedljiva protiv Metalca sa 4:1 (2:1), dok je Spartak u Subotici sa minimalnih 1:0 savladao Javor. Vojvodina je pobedila Smederevo sa 2:0 (1:0).