RSS
• Sport •
Početna > Sport > Srbija remizirala s Hrvatskom, obezbeđen drugi krug

Srbija remizirala s Hrvatskom, obezbeđen drugi krug

Rukometne reprezentacije Srbije i Hrvatske odigrale su nerešeno 24:24 (13:12) u meču četvrtog kola grupe C na šampionatu sveta u Švedskoj.

Ovim remijem naš nacionalni tim obezbedio je plasman u narednu fazu šampionata, a u poslednjem kolu u grupnoj fazi srpski rukometaši večeras (20.30) igraju protiv selekcije Rumunije.

Ekipa selektora Veselina Vukovića prikazala je odličnu igru i propustila veliku priliku da trijumfuje u duelu s vicešampionima Evrope i sveta. Srbija je pet minuta pre kraja imala prednost od dva gola razlike (24:22), ali su Hrvati potom iskoristili igrača više, izjednačili, a u finišu ispustili dve velike šanse da stignu i do pobede.

Kod „orlova“ sjajnu partiju prikazao je golman Darko Stanić, posebno u završnici meča. Ivan Nikčević je postigao sedam golova, uz samo jedan promašaj iz igre, dok je u drugom poluvremenu Marko Vujin sa tri vezana gola održao rezultatski priključak i doveo svoj tim u priliku da u finišu dođe do značajnog boda.

Vuković: Dobro se završilo
Selektor Srbije Veselin Vuković rekao je posle mečada je njegov tim ispustio pobedu.
- Odigrali smo dobru utakmicu, pogotovo u odbrani. Usled neiskustva, došli smo u situaciju da prvo poklonimo bod protivniku, a da zatim strahujemo da ćemo ostati praznih šaka. Ipak, prošli smo u drugi krug i imaćemo još prilika da popravimo igru. Težimo da je usavršimo do Evropskog prvenstva u Srbiji - rekao je Vuković.