• Sport •
Početna > Sport > Junak Milenko

PARTIZAN POSLE PRODUŽETAKA SAVLADAO ZADAR 83:80 U 4. KOLU NLB LIGE

Junak Milenko

Košarkaši Partizana su u četvrtom kolu NLB lige tek posle produžetaka savladali Zadar sa 83:80 (16:9, 25:20, 19:21, 10:20, 13:10) i tako zadržali lidersku poziciju u regionalnoj ligi. Najefikasniji u redovima „crno-belih“ bio je Milenko Tepić sa 20 koševa, od toga sedam u produžetku, uz trojku za kraj. Naredni meč „crno-beli“ igraju protiv Zagreba u gostima.

Derbi meč s Zadrom opravdao je očekivanja, iako su izabranici Duška Vujoševića do poslednjih minuta bili u vođstvu, da bi gosti u poslednjim sekundama stigli do izjednačenja. Domaćini su u većem delu meča imali prednost preko deset poena, da bi u poslednjoj četvrtini pali, i Zadranima dozvolili da se približe. Iskoristili su ležernost domaćina i anulirali veliku prednost pa čak prešli u vođstvo. Ipak poslednji napad pripao je Partizanu, koji je preko Stefona Lasmija iz slobodnih bacanja stigao do produžetka. Zadar je odlično krenuo u dodatnom vremenu, i sa dve trojke bio u vođstvu. Ipak, „crno-beli“ su trojkom Tepića uspeli su da se vrate u igru.

USPEŠNI GOSTI

Rezultati: Bosna - Zagreb 69:71, Split - FMP Železnik 68:64, Helios - Hemofarm 62:63, Krka - Olimpija 73:79, Cibona - Budućnost 84:73, Vojvodina - Crvena zvezda 81:82.

Trener Partizana Duško Vujošević nije bio zadovoljan.
- Nisam zadovoljan igrom, ali najvažnije je da smo pobedili. Jedan deo utakmice smo dobro odigrali, ali na kraju smo dozvolili gostima da nam se približe. Činjenica je da imamo problema pod koševima, pa ćemo da prionemo na posao na treninzima - zaključio je Vujošević.