• Sport •
Početna > Sport > Javorova Šuma u Humskoj

FUDBALERI IZ IVANJICE REMIZIRALI IGRAJUĆI U GOSTIMA PROTIV PARTIZANA 2:2 (0:1)

Javorova Šuma u Humskoj

Bio bih najsrećniji kada bismo sve utakmice rešavali u svoju korist, ali protiv Javora nam to nije uspelo. Govorilo se dosta o deljenju trofeja. Ova utakmica je pokazala da ima još dosta da se igra do konačnog trijumfa, rekao je Slaviša Jokanović

Na svom terenu u Humskoj 1 fudbaleri Partizana remizirali su protiv ekipe Javora u osmom kolu Jelen Superlige 2:2 (0:1). Tako je tim iz Ivanjice prekinuo pobednički niz „crno-belih“ i postao prva ekipa u Superligi koja je uzela bodove šampionu. Golove za Partizan postigli su Dijara i Tošić, dok su strelci za Javor bili Mutavdžić i Petrović koji je dao autogol.
Partizan je bio oslabljen neigranjem suspendovanog Moreire, kao i kapitena Đorđevića, što se i te kako osetilo u igri šampiona. Remi protiv Javora zabrinuo je sve u stručnom štabu Partizana pred utakmicu prvog kola lige Kupa UEFA protiv Sampdorije u četvrtak.

ĐURIČIĆ: IMALI SMO SREĆE

Trener Javora Radovan Đuričić ističe da je njegova ekipa uspela da iskoristi svoje najjače „oružje“, igru iz prekida i da, uz malo sreće, osvoji veoma važan bod.
- Prvo poluvreme smo odigrali mnogo bolje nego drugo. Nadali smo se da možemo da iskoristimo prekide, što smo i uspeli. U drugom delu smo se povukli, jer nam je ponestalo svežine, ali smo imali sreće kod izjednačujućeg gola-zaključio je Đuričić.

- Bio bih najsrećniji kada bismo sve utakmice rešavali u svoju korist, ali protiv Javora nam to nije uspelo. Govorilo se dosta o deljenju trofeja. Ova utakmica je pokazala da ima još dosta da se igra do konačnog trijumfa - rekao je posle meča trener „crno-belih“ Slaviša Jokanović.

Već u uvodnim trenucima susreta bilo je jasno da „crno-belima“ neće biti nimalo lako. Šampion je imao terensku inicijativu, ali to nije uspeo da pretvori u sopstvenu prednost, dok su se fudbaleri Javora strpljivo branili i čekali svoju šansu iz kontranapada. Ona im se ukazala u 19. minutu i odmah su je iskoristili. Najpre je Zoran Tošić neposredno ispred svog gola izgubio loptu, Srđa Knežević je izbacio u korner, a Miljan Mutavdžić potom doneo prednost svom timu. Samo sedam minuta kasnije gosti su na preslikan način stigli do nove prilike, ali je Stevan Račić šutirao preko gola. Tek posle toga domaćin se malo trgao, ali je i dalje u njegovoj igri bila uočljiva apatija i nedostatak ideje u veznom redu.

Uvodni trenuci nastavka igre nisu doneli bog zna koliko bolju igru „crno-belih“, ali je bilo evidentno da je u svlačionici dogovoreno da se zaigra mnogo agresivnije. Posle stative Dijare u 63. minutu i poništenog gola Tošića samo minut kasnije, domaći tim je preko Senegalca u 74. minutu stigao do izjednačenja. Samo tri minuta kasnije Tošić je postigao vodeći pogodak. Šampion je tada stao na loptu, u pojedinim trenucima čak se malo poigravao sa gostima, što se osvetilo u finišu meča. Račić je izveo slobodan udarac, lopta je pogodila Petrovića i završila iza leđa golmana Božovića.