• Sport •
Početna > Sport > Petković vicešampion Evrope

SRPSKI RVAČ U FINALU EP PORAŽEN OD TURČINA

Petković vicešampion Evrope

Posle sedam godina mukotrpnog rada, Petković je došao do seniorske evropske medalje, koja je samo najava onoga što on može da postigne u narednom periodu, rekao je selektor Dokmanac

BAKU- Reprezentativac Srbije u rvanju grčko-rimskim stilom Radomir Petković osvojio je srebrnu medalju u kategoriji do 120 kilograma na šampionatu Evrope koji je završen u Bakuu u Azerbejdžanu. U borbi za zlato Petković je izgubio od reprezentativca Turske Rize Kavalpa.Do svoje prve medalje u seniorskoj konkurenciji Petković je stigao posle tri izuzetne borbe. U prvom kolu je pobedio Azerbejdžanca Musluma Muslumova (2:0), u četvrtfinalu je savladao Izraelca Vladimira Guralskog (2:0), dok je u polufinalu u izuzetno teškom meču trijumfovao u duelu protiv Šveđanina Johana Magnusa Eurena (2:1). Selektor našeg nacionalnog tima Milorad Dokmanac kaže da je uspeh Petkovića potpuno zaslužen.- Posle sedam godina mukotrpnog rada, Petković je došao do seniorske evropske medalje, koja je samo najava onoga što on može da postigne u narednom periodu. Osećao je pritisak zbog velikog takmičenja, pa smo odradili kompletnu taktičku pripremu koju smo posvetili najkraćem putu do pobede, bez atraktivnih i rizičnih poteza - rekao je Dokmanac. Danas je u reprezentaciji Srbije debitovao Petar Balo u kategoriji do 84 kilograma, ali je u prvom kolu izgubio od Amera Hrustanovića iz Austrije (2:0).Na šampionatu Evrope juče su nastupila još trojica srpskih rvača.Kristijan Fris je u kategoriji do 55 kilograma na startu pobedio Finca Vile Ilmari Kakija, a potom je izgubio od Gruzijca Lasija Gogitadzea.Aleksandra Maksimovića je u kategoriji do 66 kilograma u prvom kolu eliminisao Marius Tomesen, dok je Davor Štefanek u kategoriji do 60 kilograma izgubio na startu od Čeha Tomasa Sobeckog.