RSS
• Sport •
Početna > Sport > Partizan pobedio Rad, Spartak slavio u Novom Sadu

Partizan pobedio Rad, Spartak slavio u Novom Sadu

BEOGRAD - U preostalim utakmicama 24. kola fudbalskog prvenstva Srbije Partizan je sinoć na domaćem terenu savladao ekipu gradskog rivala Rada sa 2:1 (1:0). Strelci su bili Moreira u 35. i Ilić u 47. za Partizan, a Pršo u 60. minutu za Rad. Ovim uspehom zvanični državni prvak ostao je u borbi za titulu i sada zaostaje dva boda iza vodeće Crvene zvezde. Fudbaleri Spartaka pobedili su u Novom Sadu ekipu Vojvodine sa 1:0 u 24. kolu prvenstva Srbije i vratili se na treće mesto na tabeli Super lige koje donosi i izlazak na evropsku scenu naredne sezone. Pobednički gol za Spartak postigao je u 39. minutu utakmice Nikola Milanković, koji je posle kornera sa desne strane bio najviši u skoku i glavom sa pet metara zatresao mrežu domaćina. Vojvodina je utakmicu završila sa 10 igrača na terenu, pošto je Naemeka Ađuru isključen u sudijskoj nadoknadi jer je glavom udario protivničkog fudbalera dok je igra bila u prekidu. Crveno-beli iz Novog Sada su možda i nezasluženo izgubili, pošto ih je sudija, kako se činilo, oštetio jer nije pokazao na penal kada je jedan fudbaler Spartaka rukom u svom kaznenom prostoru zaustavio šut Gorana Smiljanića. Zvezda je juče osvojila samo bod na gostovanju kod Borca u Čačku, gde je meč završen 0:0. Četvrtoplasirani OFK Beograd je golovima Nemanje Milića pobedio Mladi Radnik sa 2:0. Ubedljiva je bila i Jagodina, koja je savladala BSK sa 4:1. Poslednjeplasirani Čukarički je savladao Napredak sa 2:1 i zadržao šanse da sačuva prvoligaški status, dok je Javor bio bolji od Smedereva - 1:0. Hajduk i Metalac su podelili plen odigravši nerešeno 1:1.