• Sport •
Početna > Sport > Het-trik Sulejmanija

MLADA FUDBALSKA REPREZENTACIJA SRBIJE POBEDILA U NOVOM SADU SELEKCIJU NORVEŠKE

Het-trik Sulejmanija

Ovim trijumfom, uz mnogo sreće, mladi ostali u trci za plasman na SP. Zabrinjava slaba igra Dujkovićevih izabranika, u kojoj nema mnogo mašte ni agresije

Mlada fudbalska reprezentacija Srbije trijumfovala je u Novom Sadu nad selekcijom Norveške rezultatom 3:2 (1:2) i tako ostala u trci za plasman na Evropsko prvenstvo. Sva tri pogotka za „orliće“ postigao je kapiten Miralem Sulejmani u 40, 52. i 71. minutu, dok su Norvežani do ubedljive prednosti stigli golovima Forena Vegarta u 3. i Tarika Eluonsena u 33. minutu susreta. Susret na stadionu „Karađorđe“ počeo je minutom ćutanja za preminulog partrijarha srpskog gospodina Pavla.

Prvi meč protiv selekcije Norveške mladi fudbaleri Srbije rešili su u svoju korist pogotkom Milana Milanovića u 90. minutu susreta, a juče je malo nedostajalo da im se Skandinavci u potpunosti revanširaju. Gosti su u prvom periodu igre iskoristili sve poklone koje su im domaći fudbaleri podarili i posle dva prekida stigli do velike prednosti od 2:0. U tim trenucima u igri ekipe selektora Ratomira Dujkovića ništa nije funkcionisalo kako valja, pa čak ni gol Miralema Sulejmanija u finišu prvog perioda igre nije mnogima davao nadu da se u nastavku nešto može promeniti.

Sledeći meč 2010.

U grupi C u sredu igraju Slovačka i Hrvatska, a izabranici Ratomira Dujkovića sledeću utakmicu igraju u avgustu 2010. godine u gostima protiv Slovačke.
Posle toga Srbija će dočekati Hrvatsku 4. septembra, a poslednju utakmicu u kvalifikacijama „orlići“ igraju tri dana kasnije u gostima protiv Kipra.
Pobednici 10 kvalifikacionih grupa i četiri najbolje drugoplasirane ekipe plasiraće se u baraž, a pobednici tih dvomeča izboriće plasman na Evropsko prvenstvo 2011. godine u Danskoj.

Međutim, reprezentativci Srbije se nisu slagali s tim, pa su u drugom poluvremenu zaigrali mnogo bolje i preko Miralema Sulejmanija u potpunosti preokrenu rezultat. Kapiten ove generacije još dva puta je šutevima sa oboda šesnaesterca savladao golmana Andre Hansena i tako „orliće“ ostavi u trci za plasman na EP.
- Norvežani su nas dva puta savladali posle prekida, a baš smo na tome insistirali na svim zajedničkim treninzima. Kod rezultata 2:0 protivnik je imao još prilika i na tome moramo mnogo da radimo. U nastavku su igrači pokazali psihološku stabilnost, zaigrali daleko ozbiljnije, shvativši da više nemaju šta da izgube i zasluženo stigli do pobede. Rezultat je mogao da bude i ubedljiviji, samo što nismo uspeli da realizujemo sve šanse. Ne volim da ističem pojedince, ali Sulejmani je danas pokazao da je veliki igrač. U dosadašnjem delu kvalifikacija gol ga nije hteo, a svi smo znali da i njega jednom mora da krene i to se desilo baš danas - rekao je posle meča selektor Ratomir Dujković.