RSS
• Sport •
Početna > Sport > Košarkaši Zvezde se uplašili da će pobediti Partizana

Košarkaši Zvezde se uplašili da će pobediti Partizana

BEOGRAD - Košarkaši Partizana pobedili su u Pioniru ekipu Crvene zvezde sa 83:78 posle produžetka (17:12, 11:18, 24:23, 15:14 - 16:11), u derbi utakmici 12. kola Superlige Srbije.

Ni posle petog međusobnog susreta ove sezone crveno-beli nisu uspeli da savladaju večitog rivala, koji je posle večerašnjeg uspeha na korak od prve pozicije u plej-ofu.

Izabranici Svetislava Pešića bili su nikad bliži pobedi, ali konstantno igranje u Evroligi i dominacija na ovim prostorima omogućili su crno-belima da trijumfuju u neizvesnom i uzbudljibom meču.

Iako se očekivalo da će pobednika odlučiti duel centarske linije, Raduljice i Katića s jedne, i Petra Popovića s druge strane, presudio je plejmejker crno-belih Dominik Džejms.

Minut pre kraja i minimalnog vođstva Zvezde (66:65) Džejms je najpre ukrao loptu Bojanu Popoviću, a zatim i izborio faul u napadu.

Mogao je američki plejmejker da donese pobedu crno-belima u regularnom delu, ali je u poslednjem napadu bio neprecizan, pa je pitanje pobednika odlučivalo dodatnih pet minuta.

Ključne trojke u produžetku postigli su najiskusniji u Partizanu, kapiten Petar Božić 90 sekundi pre kraja, a zatim i Dušan Kecman, koji je pogodio za 81:75.

Predvođen podrškom publike i raspoloženim Tomasom, tim Zvezde je šest minuta do kraja stigao do, u ovako tvrdoj utakmici, velikh plus pet (60:55). Bili su tada crveno-beli na pragu pobede, ali je goste u igru vratio Lučić.

Centar Zvezde Petar Popović odlično je počeo, dominirao je pod košem i bio nerešiva enigam za protivnika. Međutim, zbog problema sa ličnim greškama preselio se na klupu, što su gosti iskoristili i polako preuzimali prevlast u reketu.

Košarkaši Partizana dominirali su u skoku, posebno ofanzivnom (6-0), ali im to nije pomoglo, pošto su promašivali u šutu za tri poena (1/10), pa je nastavljena velika borba i igra koš za koš do samog kraja.

Najefikasniji kod pobednika bio je Mačvan sa 21, Lučić i Džejms dodali su po 14 poena. U timu

Zvezde istakao se Tomas sa 25 i Mile lić sa 18 poena.

U pretposlednjem kolu Superlige Partizan u petak dočekuje novosadsku Vojvodinu, dok Crvena zvezda dan kasnije gostuje ekipi Radničkog FMP.