• Sport •
Početna > Sport > Pobeda Vebera, dvostruko slavlje Red Bula

Pobeda Vebera, dvostruko slavlje Red Bula

MONTE KARLO - Vozač ekipe Red Bul Mark Veber pobedio je u trci za Veliku nagradu Monaka, koja je vožena u Monte Karlu, i tako pretekao Džensona Batona iz Meklarena na vodećoj poziciji u Svetskom šampionatu Formule jedan.
Australijanac je do pobede u mondenskom gradiću na Azurnoj obali došao u vremenu od jednog sata, 50 minuta i 13 sekundi. Veberu je to treća pobeda u karijeri u Formuli jedan.

Veliki uspeh Red Bula zaokružio je Sebastijan Fetel, koji je osvojio drugo mesto i doneo svojoj ekipi prvo mesto u konkurenciji konstruktora.
Fetel je za Veberom kasnio 2,5 sekundi, a treći kroz cilj prošao je Poljak Robert Kubica iz Renoa.
Dvojac Red Bula, Veber i Fetel sada ima po 78 bodova, dok je trećeplasirani Baton ostao na 73 boda. Veber je prvi jer je, za razliku od Fetela, zabeležio dve pobede u dosadašnjem toku šampionata.

Trku u Monte Karlu obeležio je i veliki broj odustajanja, pošto čak 12 od 24 vozača nisu završila takmičenje zbog različitih problema.
Među njima se našao i prošlogodišnji osvajač titule svetskog prvaka Dženson Baton iz Meklarena koji je zbog problema sa motorom odustao već u trećem krugu.
Vozač Ferarija Felipe Masa osvojio je četvrto mesto, ispred Luisa Hamiltona (Meklaren) i Mihaela

Šumahera (Mercedes). Masin timski kolega Fernando Alonso trku je počeo sa poslednjeg mesta ali je odličnom vožnjom do kraja stigao čak do sedme pozicije.
Bodove u Monaku još su osvojili Niko Rozberg iz Mercedesa i dvojac ekipe Fors Indija Adrijan Zutil i Vitantonio Ljuci.
Sledeća trka u okviru Svetskog šampionata Formule jedan vozi se 30. maja na stazi u Istanbulu.