RSS
• Sport •
Početna > Sport > Lekić doneo Zvezdi plasman u finale Kupa

Lekić doneo Zvezdi plasman u finale Kupa

BEOGRAD - Fudbaleri Crvene zvezde plasirali su se u finale Kupa Srbije, pošto su sinoć u polufinalu na svom stadionu savladali OFK Beograd sa 1:0. Strelac pobedonosnog pogotka bio je Dejan Lekić u 87. minutu, a gosti su od 65. minuta igrali bez isključenog Saše Markovića.

Protivnik crveno-belih u finalu biće pobednik duela Partizan-Vojvodina, koji se igra sutra u Beogradu.
Utakmica na Marakani počela je minutom ćutanja u znak sećanja na visoke poljske zvaničnike koji su u subotu ujutro poginuli u avionskoj nesreći u Rusiji.

Crveno-beli su od prvog minuta krenuli sa napadačkom igrom i stvorili nekoliko dobrih prilika da zatresu protivničku mrežu.

U 8. minutu Aleksandar Jevtić je pogodio prečku, a istom igraču je u 21. minutu poništen pogodak zbog ofsajd pozicije.

Dobru šansu imao je i Dejan Lekić u 35. minutu, ali je njegov šut sa ivice peterca završio pored gola. Samo tri minuta kasnije Jevtić je izašao sam ispred golmana gostiju Bojana Šaranova, koji je, međutim, odlično intervenisao i izbio loptu u korner.

Šaranov se istakao i u 50. minutu, kada je odbranio udarac Kadua sa 12 metara, a sedam minuta kasnije Petar Planić je u poslednjem trenutku izbio loptu ispred Savija koji je bio u dobroj poziciji za šut.
U 65. minutu "romantičari" su ostali sa desetoricom fudbalera na terenu, jer je drugi žuti karton i isključenje zbog igranja rukom zaradio Saša Marković.

Posle nekoliko promašenih prilika, fudbaleri Crvene zvezde su brojčanu prednost iskoristili tek tri minuta pre kraja utakmice.

Posle jedne duge lopte upućene u kazneni prostor OFK Beograda, rezervista "romantičara" Nenad Lazarevski je loše primio loptu koja se odbila pravo na nogu Lekića, a napadaču domaćih nije bilo teško da sa desetak metara zatrese mrežu.

Poslednji put Crvena zvezda je u finalu nacionalnog kupa igrala 2007. godine, kada je savladala Vojvodinu sa 2:0.