RSS
• Sport •
Početna > Sport > Đoković i Troicki eliminisani u dublu

Đoković i Troicki eliminisani u dublu

MONTE KARLO - Srpski teniseri Novak Đoković i Viktor Troicki nisu uspeli da se plasiraju u četvrtfinale u konkurenciji dublova na turniru u Monte Karlu pošto su danas u drugom kolu izgubili od Južnoafrikanca Veslija Mudija i Belgijanca Dika Normana sa 2:1 u setovima - 6:2, 4:6, 10:8. Đoković i Troicki su propustili veliku priliku da se probiju među osam najboljih dublova na turniru masters serije. Posle ubedljivo dobijenog prvog seta, u drugom su imali prednost od 4:2 i 40:15 na svoj servis, ali su neočekivano popustili izgubivši četiri gema zaredom.

Treći set je protekao u izjednačenoj borbi, međutim, Mudi i Norman su bili smireniji i precizniji, pa su na kraju zasluženo trijumfovali posle 78 minuta igre.

Na turniru koji se igra za ukupan nagradni fond od 2,55 miliona evra sutra na teren izlaze glavni favoriti i branioci titule u dublu, Srbin Nenad Zimonjić i Kanađanin Danijel Nestor. Njihovi rivali u četvrtfinalu su Austrijanac Jirgen Melcer i Rus Mihail Južnji.

Ranije juče Đoković se probio u osminu finala u pojedinačnoj konkurenciji savladavši Francuza Florana Seru sa 6:2, 6:3, dok je Troicki u meču drugog kola izgubio od Španca Tomija Robreda rezultatom 6:4, 6:3.