RSS
• Sport •
Početna > Sport > Poraz Mareja, pobeda Nadala

Poraz Mareja, pobeda Nadala

MONTE KARLO - Nemački teniser Filip Kolšarjaber priredio je najveće iznenađenje u dosadašnjem toku turnira masters serije u Monte Karlu pobedivši četvrtog igrača sveta Endija Mareja rezultatom 6:2, 6:1. Ne pamti se kada je poslednji put Marej izgubio meč za svega sat vremena, čak ni u duelima protiv Rodžera Federera i Rafaela Nadala. Danas je Škotlanđanin delovao potpuno nemoćno i bezvoljno i u dva seta nije imao nijednu brejk šansu.
Posle lako izgubljenog prvog seta Marej je dobio prvi gem u drugom setu i činilo se da će konačno početi da igra, ali tada je potpuno stao i omogućio Kolšrajberu da ga deklasira.
Za razliku od Mareja, drugi nosilac Nadal lako je završio posao protiv Holanđanina Tema de Bakera, koji je u glavni žreb ušao kroz kvalifikacije. Za svega 59 minuta Španac je protivniku prepustio samo jedan gem, bilo je 6:1, 6:0, i tako potvrdio da je seriju turnira na šljaci dočekao potpuno spreman.