RSS
• Sport •
Početna > Sport > Partizan slavi titulu, Zvezdu dotukao BSK

Partizan slavi titulu, Zvezdu dotukao BSK

Pobedom nad OKF Beogradom na Karaburmi s 3:0, fudbaleri Partizana ostvarili su nedostižnu prednost nad direktnim rivalom Crvenom zvezdom i kolo pre kraja prvenstva počeli slavlje povodom osvajanja treće uzastopne titule šampiona Srbije. S druge strane, na beogradskoj "Marakani" desilo se veliko iznenađenje jer je BSK iz Borče uspeo da savlada Zvezdu s 3:1...
Partizan je u pretposlednje kolo Jelen Superlige Srbije ušao sa četiri boda više od Crvene zvezde i za sigurnu odbranu trona mu je bila potrebna pobeda nad "romantičarima".
Crno-beli su ostvarili cilj zahvaljujući golovima Klea u devetom, Brane Ilića u 88. minutu i Radosava Petrovića u sudijskoj nadoknadi vremena.

Međutim, kako se odvijala utakmica na "Marakani", fudbaleri Partizana su komotno mogli i da izgube meč protiv romantičara. BSK je napravio veliko iznenađenje pobeđujući  Zvezdu rezultatom 3:1, i to posle vođstva crveno-belih na poluvremenu!
Savio je prvi zatresao mrežu u 43. minutu, ali su gosti izjednačili preko Aleksandra Đukića iz slobodnog udarca u 50. minutu. Preokret je evrogolom u 72. minutu doneo Vladimir Krstić, a osvajača Kupa je dotukao Aleksandar Radunović osam minuta pre kraja.

Rezultati 29. kola: OFK Beograd - Partizan 0:3 (0:1)/Kleo 9, B. Ilić 88, Petrović 90+2/, Crvena zvezda - BSK 1:3 (1:0)/Savio 43 - Đukić 50, Krstić 72, Radunović 82/, Javor - Vojvodina 1:1 (0:1)/Silva 74 - Mrđa 7/, Metalac - Jagodina 2:3 (2:2) /Misdongard 23, Simović 26 - Novković 13, Bojović 22, 85p/ Smederevo - Spartak 2:0 (2:0)/Stojanović 9, Milosavqević 22/, Napredak - Rad 2:1 (1:1) /Vranješ 19, Mitrović 53p - Kaluđerović 45/, Mladi radnik - Čukarički 1:4 (0:2) /Cenić 55 - Grubješić 38, Živanović 41, Petronijević 75, Trajković 82/, Borac Čačak - Hajduk 1:1 (1:1) /Kostić 4 - Živanović 41/

TABELA: Partizan 75, Crvena zvezda 68, OFK Beograd 50, Spartak 49, Vojvodina 42, Jagodina 40, Javor 37, Metalac 35, Rad 34, Smederevo 34, Borac 34, BSK 30, Napredak 29, Hajduk 29, Čukarički 29, Mladi radnik 25 bodova.