• Sport •
Početna > Sport > Protiv Makabija u četvrtfinalu

I PORED “SLATKOG PORAZA” OD BARSELONE, PARTIZAN NASTAVLJA TAKMIČENJE U EVROLIGI

Protiv Makabija u četvrtfinalu

BARSELONA - Košarkaši Partizana izgubili su sinoć u Barseloni od istoimene ekipe sa 64:82 (16:22, 14:14, 12:25, 22:21), u poslednjoj utakmici Grupe E Top 16 faze Evrolige.

Partizan je i pored poraza prošao u četvrtfinale, pošto je Panatinaikos juče popodne pobedio Marusi sa 82:79. Crno-beli će u četvrtfinalu igrati protiv izraelskog Makabija, koji je u borbi za prvo mesto u Grupi F pobedio Real Madrid sa 66:64. Crno-beli su tako treću godinu uzastopno izborili plasman među osam najboljih ekipa u Evropi.
Barselona će kao prvoplasirana ekipa iz Grupe E, u četvrtfinalu igrati sa Real Madridom koji je osvojio drugo mesto u grupi F.

Najefikasniji u timu Partizana bio je Lorens Roberts sa 14 poena i pet skokova, a odličnu partiju pružio je Aleksandar Marić sa "dabl dabl" učinkom od 11 poena i 14 skokova. Jan Veseli ubacio je 10 poena, a Dušan Kecman devet.
Barselonu su do pobede predvodili Huan Karlos Navaro sa 18 poena i Đanluka Bazile sa 13, a Erazem Lorbek dodao je 11 poena.
Navijači Partizana su ovacijama pozdravili crno-bele na zagrevanju, koji su delovali kao da ne znaju rezultat iz Atine.

Slavlje “gobara” u Barseloni
BARSELONA - Košarkaši Partizana su se i pre meča sa Barselonom plasirali u četvrtfinale Evrolige boljim skorom od Marusija, a veliki uspeh beogradskog kluba navijači crno-belih bučno su proslavili u katalonskom gradu.

U hotelu u Barseloni u koji su smešteni novinari iz Beograda i prijatelji kluba nekoliko desetina navijača Partizana pratilo je utakmicu između Panatinaikosa i Marusija.
Pošto nisu mogli da pronađu televizijski prenos, novinari u predvorju hotela ponudili su im svoje laptopove da utakmicu prate putem interneta.
Navijači su se okupili oko stolova i bučno pratili meč - navijali za Panatinaikos, a kada se utakmica završila u hotelu je počelo veliko slavlje.

Otvorili su šampanjac, međusobno se polivali, skakali i pevali, što je osoblje hotela, iako u neverici, pratilo sa simpatijama.
U jednom trenutku jedan navijač je aktivirao protivpožarni aparat pa je osoblje hotela zapretilo da će pozvati policiju, ali su nadležni ipak odustali od te namere kada je dogovoreno da navijači iz Beograda koji su doputovali kao prijatelji kluba, plate troškove.
Navijači su posle toga organizovano krenuli prema hali Blaugrana gde je odigran meč crno-belih i Barselone.

U prvoj četvrtini igralo se brzo i opušteno. Partizan je poveo na početku sa 7:2, a Barselonu nije služio šut. Sredinom četvrtine, Marić je dobio drugu ličnu grešku, i to obe u napadu, i morao je da izađe iz igre.
Barselona je tada zaigrala bolje, počela da pogađa, i sa sedam uzastopnih poena Navara prešla u vođstvo. Partizan je do kraja četvrtine dominirao u skoku, ekipe su igrale borbeno, iako su obe obezbedile plasman u četvrtfinale. Domaći su deonicu završili sa šest poena prednosti.
Ekipe su nastavile sa borbenom igrom i u drugoj četvrtini, košarkaši Partizana su loše sutirali, ali su ostali u igri zahvaljujući požrtvovanoj odbrani i fanatičnom skoku.
Barselona je na početku deonice imala osam poena prednosti (24:16), ali su crno-beli polako smanjivali i četiri minuta pre kraja uspeli da dođu na poen zaostatka (25:26). Međutim, posle gresaka i brojnih faulova igrača beogradskog tima, domaći su vratili osam poena prednosti.
Partizan je u drugoj četvrtini imao velike probleme sa ličnim grškama, po tri su sakupili Marić, Petar Božić i Veseli.
Barselona je dobro počela i povela sa 11 razlike, ali su gosti preko Aleksandra Rašića i Veselija uspeli da priđu na pet poena zaostatka. Ali Španci su tada napravili seriju od 13:0, koju je vodio Bazile sa dve trojke i dva poena, kojom se Barselona odlepila i stekla ubedljivu prednost od 19 poena.

Partizan se u tim trenucima mučio, teško postizao poene, a igrači Barselone su se opustili i počeli sve da pogađaju. Minut i po pre kraja deonice domaći su poveli sa 20 poena prednosti (58:38).
Marić je, zatim, sa četiri vezana poena smanjio, ali Navaro je "trojkom" u poslednjoj sekundi treće četvrtine vratio 19 razlike.
Partizan se borio u nastavku utakmice, ali nije mogao da se izbori za dobru poziciju za šut, jer je Barselona odlično igrala u odbrani.
Iako su crno-beli dominirali su skoku, španski tim je ipak pokazao da je u ovom trenutku kvalitetniji.
Domaći su preciznim šutem do kraja utakmice sigurno sačuvali vođstvo, a najveću prednost Barseloni od 21 poena doneo je "trojkom" Riki Rubio (82:61).
Pristalice Partizana su posle utakmice, i pored poraza, ostali u hali i pevali navijačke pesme.