RSS
• Sport •
Početna > Sport > Zvezda s desetoricom bolja od Inđije

Zvezda s desetoricom bolja od Inđije

BEOGRAD - U poslednjojj utakmici 17. kola fudbalskog prvenstva Srbije Crvena zvezda je  u Beogradu savladala ekipu Inđije sa 3:1 (1:0).

Ovom pobedom "crveno-beli" su ponovo preuzeli drugo mesto na tabeli sa pet bodova zaostatka za vodećim Partizanom.

Strelci su bili Ninkov u 37, Koroman u 55. i Vešović u 90. za Crvenu zvezdu, a Jakšić u 73. minutu za Inđiju.

Domaći tim odigrao je poslednjih desetak minuta sa 10 igrača, zato što se Li Adi povredio i morao da izađe, a trener Robert Prosinečki već je obavio tri izmene. Zvezda je duže držala loptu, ali nije imala mnogo šansi u prvom poluvremenu.

Prvi gol delo je Ninkova, koji je prodro sa desne i uputio je šut koji je ličio na centaršut, ali je lopta lobovala golmana Dragoslava Poleksića. Slična igra nastavila se u drugom poluvremenu, a domaćin je došao do 2:0 kada je Kadu

krenu u kontranapad i uputio loptu u prazan prostor, a Koroman je iz trka šutnuo loptu koju je Poleksić zakačio, ali je ona završila u golu. Inđija je smanjila prednost posle kornera. Prvo je Marko Vučetić šutnuo je sa distance, a Saša

Stamenković je paradom poslao loptu iza svoje linije. Jakšić je najviše skočio posle udarca iz ugla i glavom smanjio prednost na 2:1. Gosti su se ponadali i u 78. minutu, kada je Adi morao da izađe zbog povrede zadnje lože. Zvezda je

preostalo vreme morala da odigra sa 10 igrača zbog nedostatka izmena, ali je i to bilo dovoljno za veću prednost. Evandro je iz daljine šutnuo, a Poleksić odbranio,

samo da bi se lopta odbila do ivice šesnaesterca, gde je dočekao Vešović i dao gol. Zvezda sada ima 41 bod, dok lider Partizan ima 46.