RSS
• Sport •
Početna > Sport > Van Persi: Sprdnja na Nou kampu!

Van Persi: Sprdnja na Nou kampu!

BEOGRAD - Napadač Arsenala Robin Van Persi istakao je da je njegovo isključenje sa revanš meča osmine finala Lige šampiona protiv Arsenala čista sprdnja nakon što je njegov tim ispao posle poraza od 3:1.

Barsa je prvi meč u Londonu izgubila sa 2:1, a u finišu prvog dela je dala gol preko Mesija i najavila laku pobedu posle apsolutne kontrole meča u prvih 45 minuta.

Arsenal je ni kriv ni dužan stigao do izjednačenja autogolom Busketsa posle kornera u 53. minutu, ali je samo tri minuta kasnije usledio ključni momenat - Van Persi je šutnuo loptu posle sudijskog zvižduka koji nije čuo od publike, a Masimo Busaka pokazao mu je drugi žuti karton i poslao ga napolje. Barsa je do kraja postigla još dva gola i sa igračem više lako izašla na kraj sa gostima.

"Crveni karton je bio teška sprdnja. Pa nije bilo šanse da čujem sudiju od 95 hiljada ljudi koji urlaju i skaču. Kako objasniti tako nešto? Osećali smo se izdano posle toga, a bilo je 1:1 i još mnogo da se igra", žalio se Van Persi.

Holanđanin se nekim čudom nije zapitao zbog čega je sebi dozvolio da u 43. minutu dobije jako glup prvi žuti karton kada je namerno naleteo na najprljavijeg fudbalera Barse Danija Alveša, a koliko god kukale, "tobdžije" su i u situaciji 11 na 11 delovale komično u odnosu na domaćina.

"Mogu da razumem zašto se u Arsenalu bune. Reći će da smo prošli samo zato što smo imali igrača više i nemam ništa protiv da oni veruju da je tako. Ipak, neko bi rekao i da smo u dva meča bili apsolutno bolja ekipa", rekao je trener Barselone Pep Gvardiola.