RSS
• Sport •
Početna > Sport > Totenhem i Šalke u četvrtfinalu Lige šampiona

Totenhem i Šalke u četvrtfinalu Lige šampiona

LONDON- Fudbaleri Totenhema uspeli su da sačuvaju prednost iz prvog meča(0:1) i s nerešenim rezultatom 0:0 protiv Milana izbore plasman u četvrtfinale Lige šampiona.

Igrači engleskog tima su gostima iz Italije prepustili terensku inicijativu i veći deo utakmice imali podređen položaj, ali su uspeli u nameri da sačuvaju svoju mrežu, što im je donelo plasman među osam najboljih timova u Evropi.

Najopasniji po gol domaćeg tima bio je Brazilac Robinjo. Napadač Milana najbliži pogotku bio je u 26. minutu kada je Vilijam Galas uzspeo da izbaci loptu sa gol linije.

U 66. minutu Robinjo je zapretio posle gužve u kaznenom prostoru Totenhema, ali je njegov udarac završio samo u korneru. Isto je bilo i u poslednjem minutu utakmice, kada je šutirao sa distance, međutim lopta se od noge protivničkog igrača odbila preko gola.

Strelac jedinog gola u dvomeču ova dva tima, Piter Krauč i večeras je nekoliko puta pokušao da se upiše u strelce, uglavnom udarcima glavom, ali bezuspešno

Uspešni su bili i igrači Šalkea, koji su na svom terenu pobedili Valensiju s 3:1, a prethodno su u gostima sa istim rivalom igrali nerešeno (1:1).

Strelci: Košta (17) za goste, a Farfan (40. i 90) i Gavranovič (52) za domaće.

Rezultati  revanš utakmica osmine finala Lige šampiona. TOTENHEM - Milan 0:0 (prvi meč 1:0) ŠALKE - Valensija 3:1 (1:1)

Juče su igrali: BARSELONA - Arsenal 3:1 (1:2) ŠAHTJOR - Roma 3:0 (3:2)

Utorak, 15. mart: Bajern - Inter (1:0) Mančester junajted - Marsej (0:0)

Sreda, 16. mart: Real Madrid - Lion (1:1) Čelsi - Kopenhagen (2:0)