RSS
• Sport •
Početna > Sport > Partizan deklasirao Hajduk u Kuli

Partizan deklasirao Hajduk u Kuli

BEOGRAD - Fudbaleri Partizana zadržali su prvo mesto na tabeli nakon što su u utakmici 17. kola Jelen Superlige kao gosti pobedili Hajduk iz Kule rezultatom 4:0.

Partizan se razmahao već na samom početku utakmice kada je posle samo četiri minuta igre Adija na pas Tejga šutirao u okvir gola, a bunker na koji se odlučio Hajduk srušen je već u desetom minutu kada je Princ Tejgo pokazao da će biti veliko pojačanje. Internacionalac iz Gane je odlično reagovao nakon udarca Radosava Petrovića, a odbijenu loptu je vešto ubaci oglavom ugol posle samo osam minuta igre.

Hajduk se otvorio posle vođstva gostiju i ubrzo prebacio igru na polovinu crno belih, a najbolju priliku u tom delu utakmice propustio je Kovačević čiji je fenomenalan šut u 19. minutu zaustavila prečka.

Partizan je do kraja prvog dela sačuvao minimalno vođstvo da bi posle 15-ak minuta igre u nasatvku Nemanja Tomić povisio na 2:0 posle centaršuta Ivice Ilijeva. Već tada je postalo jasno da bodovi sigurno odlaze u Beograd, a gosti su do kraja još dva puta zatresli mrežu i to preko Raće Petrovića koji je u 67. minutu povisio na 3:0 posle udarca sa bele tačke i rezerviste Šćepovića koji je u 84. minutu posle lob udarca postavio konačnih 4:0.

Na preostalim susretima, Borac je na svom terenu postigao tri gola u susretu sa Čukaričkim, a dok su očekivane pobede upisali OFK Beograd i Rad, najviše se mučila Vojvodina koja je posle vođstva BSK Borče od 1:0 stigla do velikog preokreta u 88. minutu

Poslednji meč 17. kola u 18 sati i graju Crvena zvezda i Inđija.