RSS
• Sport •
Početna > Sport > "Ribari" za Srbiju pobedili Estonce

"Ribari" za Srbiju pobedili Estonce

TORNŠAVN - Kao po narudžbi reprezentacija Farskih Ostrva uspela je na svom terenu da pobedi selekciju Estonije u kvalifikacionom meču za Euro 2012, te je na taj način povećela šanse Srbiji u borbi za drugo mesto Grupe C.

Golove za senzacionalnu pobedu domaćeg tima postigli su Frodi Benjaminsen u 43. iz penala i Arnbjorn Hansen u 47. minutu.

Farani su tim, koji nije u dva meča uspela da pobedi reprezentacija Srbije u dva meča, mogli da poraze i ubedljivije, ali je Benjaminsen u 47. minutu promašio penal.

Utakmica na krajnjem severu Evrope bila je izuzetno uzbudljiva, a obe ekipe ostale su sa desetoricom igrača na terenu pošto su isključeni Pol Johanes Justinusen među "ribarima" i Sander Puri u redovima Estonaca.

Tabela: 1. Italija 6 5 1 0 14:1 16 2. Slovenija 7 3 2 2 9:4 11 3. Srbija 6 2 2 2 8:9 8 4. Estonija 7 2 1 4 7:11 7 5. Severna Irska 5 1 3 1 3:3 6 6. Farska Ostrva 7 1 1 5 5:18 4

Ostali rezultati kvalifikacionih mečeva EURO 2012- Grupa A: Azerbejdžan - Nemačka 1:3: Grupe D: Belorusija- Luksemburg 2:0, BiH- Albanija 2:0. Grupa E: Švedska- Finska 5:0, San Marino -Mađarska 0:3.