• Sport •
Početna > Sport > Bajern i Lion u polufinalu

Bajern i Lion u polufinalu

BEOGRAD – Fudbaleri Mančester junajteda i Bordoa ostvarili su sinoć “Pirove pobede”! U polufinalu Lige šampiona igraće Bajern i Lion.
Fudbaleri Bajerna iz Minhena plasirali su se u polufinale pošto su eliminisali prošlogodišnjeg viceprvaka Mančester junajted, iako su izgubili sa 2:3. Bajern se među četiri najbolja tima Evrope plasirao zahvaljujući pobedi od 2:1 u prvom susretu u Minhenu, odnosno većem broju golova postignutih u gostima.

Povoljan rezultat na večerašnjem susretu u Mančesteru Bajern je ostvario iako je gubio sa 0:3. Daren Gibson je već u trećem minutu doneo prednost Mančesteru pošto je precizno šutirao sa oko 20 metara.

Samo četiri minuta kasnije Nani je povisio na 2:0 kada je iskoristio dobar prodor i ubacivanje Luisa Antonija Valensije sa desne strane i petom matirao golmana Bajerna Hans-Jerga Buta.
Mančester je na vrlo sličan način stigao i do trećeg gola.
Valensija je ponovo dobro prošao po desnoj i proigrao Nanija, koji je iz prve pogodio protivnički gol za ubedljivo vođstvo domaćih.
Uspeh Bajerna nagovestio je u 43. minutu pogodak Ivice Olića, koji je u prvom meču u Minhenu postigao pobednički gol za nemački tim.
Tomas Miler je glavom poslao loptu Oliću, koji je izgurao Kerika i savladao golmana Mančestera Edvina van der Sara.
Posao Bajernu značajno je u 50. minutu olakšao bek Mančestera Rafael, koji je isključen zbog povlačenja Frenka Riberija sa leđa i drugog žutog kartona.

Bajern je potom krenuo u potpunu inicijativu, koja se isplatila u 74. minutu, kada je Riberi dobro centrirao iz kornera sa leve strane, a Arjen Roben iz voleja sa ivice kaznenog prostora precizno gađao donji ugao Mančesterovog gola za konačnih 2:3. Rezultat je do kraja utakmice ostao nepromenjen, pa je Bajern otišao u polufinale u kome će se 20. i 28. aprila sastati sa Olimpikom iz Liona. Dvomeč Barselone i Intera odlučiće ko će biti drugi učesnik finalne utakmice, koja će se igrati 22. maja u Madridu.

Fudbaleri Olimpika iz Liona plasirali su se u polufinale iako su izgubili u gostima od Bordoa sa 1:0. Lion je u prvoj utakmici pobedio sa 3:1, a ukupnim rezultatom u seriji 3:2.

Pobednički gol postigao je Maruan Šamak u 45. minutu, iako je Lion bio opasniji tim u prvom poluvremenu. Žusije je uputio loptu u šesnaesterac, a Benoa Tremulina je prosledio pored gola, gde je Jaroslav Plašil zakačio, a Šamulina je sa oko šest metara smestio u gol.

Bordo je imao veći posed lopte i napadao je više, ali je Olimpik imao više udaraca u okvir gola i kornera. Gosti su utakmicu završili sa pet žutih kartona. Poslednju šansu Bordo je imao u 87. minutu, kada je Žeraldo Vendel šutirao, a golman Liona Igo Loris odbranio i tako spasao svoj tim. Ovo je Lionu prvi put da se plasirao u polufinale Lige šampiona.