RSS
• Sport •
Početna > Sport > Junajted rastužio Čelsi, Barsa izbušila Šahtjor

Junajted rastužio Čelsi, Barsa izbušila Šahtjor

LONDON- Golom Vejna Runija, Mančester junajted je zavio u crno "Stamford bridž" nanevši Čelsiju prvi poraz posle devet godina nepobedivosti na kućnom pragu.

Već u 24. minutu posle  Gigs je "zavrnuo" loptu ka Runiju, a njegov udarac se od stative odbio u mrežu. Čelsi je u finišu prvog poluvremena bio nadomak izjenačenja i pravo čudo je spaslo mrežu

Mančester junajteda. Drogba, Tores, pa Lampard su šutirali, ali je sa same gol linije loptu u polje poslao Partik Evra

Domaćin je pokušavao u drugom poluvremenu, ali sve su to bili jalovi napadi. Ostaje nada da će nešto više usepti da urade u revanšu koji će biti odigran 12. aprila. Pobednik duela ide na boljeg iz meča Inter - Šalke (prvi meč 2:5).

U Španiji, tačnije Barseloni, kiša golova. Barsa je na svom terenu očitala fudbalsku lekciju šampionu Ukrajine Šahtjoru pobedivši s 5:1. Srećom po fudbalske gurmane, ukrajinski šampion

nije dočao u Španju da se brani, jer je plasmanom u četvrtfinale Lige šampiona već napravio istorijski uspeh.

Želja trenera Mirčee Lučeskua  je imala uporiše u činjenici da je ekipa iz Donjecka dva puta pobedila Barsu u Ligi šampiona. U decembru 2004. godine kao domaćin s 2:0 i četiri godine kasnije kao gost - 3:2. Međutim,  ovoga puta Nou Kamp je bio previsoka tvrđava za hrabre

Ukrajince. Barsa je trijumfoval s 5:1, i s obzirom da je real usepo da porazi Totemhem s 4:0, po svoj prilici već je viđeno polufinale između Barselone i Reala. Ukoliko se u revanšima u Londonu i Donjecku ne desi čudo...