RSS
• Sport •
Početna > Sport > Đoković protiv Troickog u polufinalu Bazela

Đoković protiv Troickog u polufinalu Bazela

BAZEL- Najbolji srpski teniser Novak Đoković plasirao se u polufinale turnira u Bazelu, pošto je danas u četvrtfinalu savladao Holanđanina Robina Hasea rezultatom 6:2, 6:3. Za ulazak u finale i odbranu titule koju je osvojio prošle godine Đoković će se sutra boriti protiv Viktora Troickog, koji je u četvrtfinalu pobedio Francuza Rišara Gaskea sa 6:4, 6:2 Biće to sedmi međusobni duel reprezentativaca Srbije, a od dosadašnjih šest duela Đoković je dobio pet.

U meču protiv Hasea Đoković je odigrao koliko je bilo potrebno da zabeleži pobedu. Holanđanin se hrabro borio i uspeo je da spasi osam od 12 brejk poena, ali ipak nije imao snage da se odupre trećem teniseru sveta.

Reprezentativac Srbije je do prednosti stigao u drugom gemu prvog seta, kada je iskoristio tek sedmu brejk šansu, ali je Hase uzvratio već u narednom gemu.

Ispostavilo se, međutim, da je to bilo sve što je mogao da uradi. Đoković mu je u šestom i osmom gemu ponovo oduzeo servise i dobio prvi set.

Odluka je pala u drugom gemu drugog seta, kada je Đoković četvrtim brejkom u meču poveo 2:0 i tu prednost do kraja sačuvao.

Meč između Đokovića i Troickog na programu je u subotu od 14,30 časova.