RSS
• Sport •
Početna > Sport > Ivana Maksimovićeva srebrna, 100. medalja za Srbiju

Ivana Maksimovićeva srebrna, 100. medalja za Srbiju

Srpska reprezentativka u streljaštvu Ivana Maksimović zauzela je drugo mesto u finalu u disciplini malokalibarska puška i osvojila 100. medalju za srpski sport na  Olimpijskim igrama. Ona je finale završila sa  687.5 krugova.

Maksimovićeva je u kvalifikacijama ostvarila ukupno 590 krugova - 196 u ležećem i po 197 u stojećem i klečećem stavu, i imala je samo dva manje od prvoplasirane Džejmi Lin Grej iz Sjedinjenih Država, koja je uz olimpijski rekord osvojila zlato.

Ivana je sa 22 godine i na prvim Olimpijskim igrama   ušla u istoriju srpskog sporta i pridružila se ocuGoranu, koji je kao reprezentativac Jugoslavije na Igrama u Seulu 1988. osvojio zlatnu medalju. Dakle, olimpijski krugovi koje je Maksimovićeva pre igara istetovitrala na ruci bili su samo najava velikog uspeha u Londonu.

Andrea Arsovićeva je takmičenje završila u kvalifikacijama, pošto je zauzela 27. mesto sa 577 krugova - 196 u ležećem, 190 u stojećem i 191 u klečećem.